W poniedziałek, 24 października 2016 roku w samo południe studencka brać Uniwersytetu III Wieku w Opalenicy wyruszyła spod Pałacu w Porażynie na trasę Jesiennego Rajdu Nordic Walking. W doborowym towarzystwie kolegów, koleżanek, czworonogich pupili, z uśmiechem na twarzy po leśnych duktach w promieniach jesiennego słońca, maszerowali pokonując dystans około 5 km.

Na mecie czekała już gorąca herbata i kawa, słodki poczęstunek  oraz kiełbaska z ogniska.  Przy biesiadnej muzyce można było wymienić się wrażeniami  z trasy  i snuć kolejne plany marszowe (może zimowy rajd? rzucił hasło Pan Burmistrz Paweł Jakubowski). Aktywność, kondycja  i chęć działania seniorów może być wzorem dla niejednego młodego człowieka.

Z powodzeniem możemy stwierdzić, że Jesienny Rajd Seniorów był wspaniałą przygodą turystyczną i jest przykładem, że jesień życia wcale nie musi być smutna, naznaczona chorobami, samotna.

Rajd odbył się dzięki współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opalenicy, Uniwersytetu III Wieku oraz Zespołu Szkół w Opalenicy. Całemu wydarzeniu patronował Burmistrz Opalenicy.   Na szlaku seniorom towarzyszyła Pani Małgosia Kurek – instruktorka zajęć sportowych na Uniwersytecie III Wieku a przy poczęstunku pomagały uczennice z Zespołu Szkół w Opalenicy.

 

Opracowała: Dorota Szafrańska OSiR Opalenica