W poniedziałek 21 marca 2016r. w hali OSiR w Opalenicy odbył się Finał Rejonu w koszykówce dziewcząt z udziałem uczennic z opalenickiego Gimnazjum. Oczekiwania trenera, rodziców i kibiców były duże. Wszyscy liczyli, że dziewczęta zdobędą pierwsze miejsce i awansują do Finału Wielkopolski. Mimo presji i sporych oczekiwań dziewczęta przystąpiły do rywalizacji spokojne i skoncentrowane. W pierwszym meczu półfinałowym wysoko pokonały Gimnazjum nr 2 ze Swarzędza 49 do 23. Wygrana otwarła drogę do walki o pierwszą lokatę. W drugim półfinale Gimnazjum Sieraków pokonało Gimnazjum nr 1 z Rogoźna 36 do24. W walce o trzecie miejsce pomiędzy Gimnazjum nr 2 Swarzędz a Gimnazjum nr 1 Rogoźno, zdecydowanie lepsze były dziewczęta ze Swarzędza, pokonały rywalki 45 : 11. Mecz finałowy do połowy przebiegał na dość wyrównanym poziomie, dopiero w trzeciej kwarcie gimnazjalistki z Opalenicy zaczęły wychodzić na prowadzenie. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 35 do 21 dla Opalenicy. Dziewczęta z Opalenicy i Sierakowa znają się doskonale z turniejów towarzyskich i rozgrywek ligowych.
W ostatecznej klasyfikacja pierwsze miejsce dla Gimnazjum z Opalenicy, drugie – Gimnazjum Sieraków, trzecie dla Gimnazjum nr 2 Swarzędz a miejsce czwarte dla Gimnazjum nr 1 z Rogoźna. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsza trójka puchary, ufundowane przez SZS Wielkopolska w Poznaniu.
Gimnazjum w Opalenicy reprezentowały: Sylwia Brzóska, Aleksandra Duda, Dominika Gielnik, Marika Gielnik, Paulina Kaczmarek, Aleksandra Kornosz, Zuzanna Kotecka, Wiktoria Nowak, Alicja Sarbak, Jagoda Wujec.
Dziewczęta uzyskując awans do Finału Wielkopolski, znalazły się w ósemce najlepszych szkół w Wielkopolsce. To także sukces pracy trenerskiej trenera Krzysztofa Mądrego, który na  co dzień prowadzi zajęcia z dziewczętami w Międzyszkolnym Klubie Sportowym. Finały odbędą się 4 – 5 kwietnia 2016r. w Ostrowie Wielkopolskim. Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na Finale Wielkopolski!
Opracowała: Dorota Szafrańska OSiR Opalenica