Temperatury za oknem coraz niższe dlatego rywalizację w GRach zespołowych w hali zainaugurowały Mistrzostwa Gminy Opalenica Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej. W poniedziałkowych zmaganiach piłkarskich w hali opalenickiego OSiR-u udział wzięły reprezentacje 5 szkół:  SP Opalenica (dwa zespoły), SP Rudniki, SP Wojnowice, SP Dakowy Mokre oraz SP Kopanki. Zespoły w wyniku losowania podzielono na dwie grupy, gdzie rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały dwie pierwsze drużyny z każdej grupy.

Wyniki spotkań eliminacyjnych w grupach:

SP Opalenica I- SP Wojnowice  0 : 3

SP Opalenica II – SP  Dakowy Mokre 7 : 1

SP Wojnowice – SP Kopanki 4 : 0

SP Dakowy Mokre – SP Rudniki 2 : 2

SP Opalenica I – SP Kopanki 6 : 1

SP Opalenica II – SP Rudniki 2 : 2

Remisem 1 : 1 zakończył się mecz o V miejsce pomiędzy szkołą z Kopanek i Dakowych Mokrych. W rzutach karnych Dakowy Mokre wygrały stosunkiem 4 : 3. W pierwszym półfinale Wojnowice wygrały z Rudnikami 4 : 0 a drugi półfinał pomiędzy Opalenicą I a Opalenicą II w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1 : 1. W rzutach karnych lepsi okazali sie chłopcy z pierwszego zespołu Opalenicy, wygrali 2 : 1. Przegrani z półfinałów zagrali o III miejsce. Tutaj znowu padł wynik remisowy 1 : 1, zwycięzcę wyłoniły rzuty karne, Opalenica II pokonała Rudniki 2 : 1. We finale pomiędzy Opalenicą I a Wojnowicami zobaczyliśmy 3 bramki wszystkie w wykonaniu chłopców z Wojnowic.

Klasyfikacja końcowa:

1m SP Wojnowice

2m SP Opalenica I zespół

3m SP Rudniki,

4m SP Dakowy Mokre,

5m SP Kopanki

6m SP Opalenica II (poza konkurencją)

Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsza trójka puchary, które wręczył dyrektor Szkoły Podstawowej w Opalenicy – Emil Mleczak.

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Wojnowicach będą reprezentować gminę Opalenica na zawodach powiatowych, które rozegrane zostaną 8 listopada w Nowym Tomyślu. Życzymy powodzenia!

Opracowała: Dorota Szafrańska OSiR Opalenica