We wtorek 7 listopada 2017r. w hali OSiR w Opalenicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. W rozgrywkach udział wzięło 7 szkół: SP Bolewice, SP Lwówek, SP nr 2 Nowy Tomyśl, SP Opalenica, ZP Wąsowo, SP Wytomyśl, SP Zbąszyń. Zespoły w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy. Mecze w grupach toczyły sie systemem „każdy z każdym”. Do fazy półfinałowej awansowały po dwie najlepsze szkoły z każdej grupy.

Wyniki grupa A

SP Lwówek – SP-2 Nowy Tomyśl                              2 : 0

SP Wąsowo – SP Opalenica                        1 : 2

SP Lwówek – SP Wąsowo                            7 : 0

SP-2 Nowy Tomyśl – SP Opalenica          2 : 1

SP Lwówek – SP Opalenica                         2 : 3

SP-2 Nowy Tomyśl – SP Wąsowo             3 : 2

Wyniki grupa B

SP Bolewice – SP Wytomyśl                       1 : 0

SP Wytomyśl – SP Zbąszyń                          1 : 2

SP Zbąszyń – SP Bolewice                           3 : 0

W pierwszym półfinale szkoła z Opalenicy pokonała SP Zbąszyń 2 : 1. W drugim półfinale SP Lwówek zdecydowanie pokonał szkołę z Bolewic 5 : 0. W meczu o 3 miejsce spotkały się Zbąszyń i Bolewice. Mecz zakończył się wynikiem 4 : 0 dla Zbąszynia. W finałowym spotkaniu pomiędzy Opalenicą i Lwówkiem, lepsi okazali się uczniowie z Opalenicy, pokonując Lwówek 2 : 1.

Klasyfikacja końcowa:

1m SP Opalenica,

2m SP Lwówek,

3m SP Zbąszyń,

4m SP Bolewice,

5-7m SP Wytomyśl, SP Wąsowo, SP-2 Nowy Tomyśl.

Zwycięski zespół Szkoły Podstawowej z Opalenicy wystąpił w składzie: Adrian Dziamski, Tobiasz Ganda, Adrian Laskowski, Szymon Malecki, Paweł Marchewka, Patryk Paryzek, Antoni Pewiński, Kacper Świątek, Olaf Troszczyński.

Szkoła Podstawowa z Opalenicy będzie reprezentować powiat nowotomyski na zawodach rejonowych, które odbędą się w Obornikach.