Turniej Finałowy rozegrany w niedzielę 18 września 2016 roku na Stadionie Miejskim w Opalenicy zakończył zmagania piłkarskie drużyn wiejskich w ramach II Grand Prix Gminy Opalenicy. W całym cyklu Grand Prix odbyły się 4 turnieje, podczas których zespoły walczyły i zbierały punkty. Do Turnieju Finałowego zaproszone zostały wszystkie reprezentacje biorące udział w cyklu: Dakowy Mokre, Kozłowo, Błękitni Wojnowice, Blancos Wojnowice, Uścięcice i Sielinko. W wyniku losowania zespoły podzielono na dwie grupy, gdzie mecze toczyły sie systemem „każdy z każdym”. Celem rozgrywek jest  popularyzacja mody na czynny wypoczynek oraz konsolidacja  środowisk wiejskich.

Blancos Wojnowice – Dakowy Mokre 2 : 0

Mecz o piąte miejsce pomiędzy zespołami z Sielinka i Dakowych Mokrych potraktowano walkowerem 3 : 0 dla Dakowych. W pojedynku o drugie miejsce w turnieju mieliśmy derby: Błękitni zmierzyli się z Blancos. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Błękitnych 9 : 3. W zaciętym pojedynku o pierwsze miejsce zmierzyły sie reprezentacje Kozłowa i Uścięcic. Wynik spotkania 4 : 2 dla Kozłowa.

6m Sielinko.

Najlepszym Strzelcem Turnieju Finałowego został Michał Gubała – z Błękitnych Wojnowice – zdobywca 10 bramek. Trzem pierwszym zespołom wręczono puchary a dla wszystkich były pamiątkowe dyplomy.

Po podsumowaniu punktów z wszystkich rozegranych turniejów eliminacyjnych, Burmistrz Opalenicy wręczył nagrody za cały cykl Grand Prix. Pierwsze miejsce i 19 punktów zdobyli Błękitni Wojnowice, tuż za nimi z dorobkiem 18 punktów – Kozłowo, trzecie miejsce podium dla Uścięcic – 16 punktów. Poza podium Blancos Wojnowice – 15 punktów, 5 miejsce Dakowy Mokre – 10 punktów, na miejscu szóstym Sielinko – 6 punktów. Wszystkie reprezentacje otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

Tytuł Najlepszego Strzelca Grand Prix oraz statuetkę zdobył Michał Sikorski z Błękitnych Wojnowice, który w całym cyklu  zdobył 17 bramek.

Na zakończeniu rozgrywek nie mogło zabraknąć Posła Jakuba Rutnickiego, który sprawując patronat nad zawodami ufundował puchary za miejsce II i IV oraz wspaniałą niespodziankę dla zwycięzców II Grand Prix. Zawodnicy Błękitnych Wojnowice otrzymali bilety na mecz piłkarski Lecha Poznań z Wisłą Kraków.