Ruszyła II edycja Grand Prix Gminy Opalenica w Halowej Piłce Nożnej Drużyn Wiejskich o Puchar Burmistrza Opalenicy. W niedzielę 13 listopada w Turnieju Niepodległościowym – inaugurującym cykl wystąpiło 5 drużyn reprezentujących: Sielinko, Kozłowo, Dakowy Mokre, „Błękitni” Wojnowice i „Blancos” Wojnowice. System rozgrywek ustalono na „każdy z każdym”, łącznie odbyło się 10 spotkań.

Celem grand prix jest zachęcenie mieszkańców środowisk wiejskich do aktywnego i systematycznego uczestnictwa w imprezach sportowych oraz popularyzacja mody na czynny wypoczynek. Turniej Niepodległościowy był pierwszym z 4 turniejów eliminacyjnych, cykl zakończy Turniej Finałowy z udziałem najlepszych zespołów – 12 marca 2017. Patronat nad Grand Prix sprawuje Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki.

Wyniki niedzielnych rozgrywek:

Kozłowo – Dakowy Mokre          3 : 0

Blancos Wojnowice – Błękitni Wojnowice  2 : 11

Sielinko – Dakowy Mokre            3 : 6

Blancos Wojnowice – Kozłowo  2 : 4

Błękitni Wojnowice – Sielinko    3 : 2

Dakowy Mokre – Blancos Wojnowice    2 : 0

Błękitni Wojnowice – Kozłowo  4 : 3

Sielinko – Blancos Wojnowice    3 : 3

Dakowy Mokre – Błękitni Wojnowice    1 : 5

Kozłowo – Sielinko          3 : 1

Klasyfikacja końcowa:

1m Błękitni Wojnowice,

2m Kozłowo,

3m Dakowy Mokre,

4m Sielinko,

5m Blancos Wojnowice.

Najlepszym zespołem Turnieju Niepodległościowego okazali się Błękitni Wojnowice, którzy wygrali wszystkie spotkania i zdobyli w całym turnieju 23 bramki. W zespole Błękitnych zagrali: Przemysław Klaczyk, Patryk Klaczyk, Marcin Nowak, Michał Sikorski, Jacek Lisoń, Maciej Surdyk. Tytuł „Najlepszego Strzelca” turnieju i pamiątkowy medal powędrował do Michała Sikorskiego, który zdobył 12 bramek. Kolejny turniej z cyklu Grand Prix dla drużyn wiejskich odbędzie się w niedzielę 11 grudnia. Serdecznie zapraszamy kolejne sołectwa do udziału w rozgrywkach.

Opracowała: Dorota Szafrańska OSiR Opalenica