Piłkarskim akcentem wśród sierpniowych imprez opalenickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji był rozgrywany w Uścięcicach turniej reprezentacji wsi o Puchar Burmistrza Opalenicy pod hasłem „Koniec Wakacji” . Turniej odbył się w ramach II Grand Prix Gminy Opalenica. Tym razem 5 sołectw wzięło udział w rozgrywkach: Wojnowice Blancos, Sielinko, Uścięcice, Dakowy Mokre oraz Kozłowo. W systemie „każdy z każdym” triumfowały  Dakowy Mokre, które na swoim koncie zapisały dwa zwycięstwa i dwa remisy, identycznie jak Blancos Wojnowice. To jednak Dakowy Mokre uzyskały lepszy stosunek bramek zdobytych do straconych. Miejsce trzecie wywalczyły Uścięcice, czwarte dla Kozłowa a na miejscu piątym uplasowała sie reprezentacja Sielinka. Medal i tytuł „Najlepszego Strzelca” zdobył Patryk Szeszuła – Dakowy Mokre, zdobywca 6 bramek.

Uścięcice – Sielinko                             1 : 0

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsza trójka puchary, które wręczył sołtys Uścięcic – Zenon Rabiega.

Grand Prix zakończy się turniejem finałowym, który rozegrany zostanie 18 września na Stadionie Miejskim w Opalenicy. W klasyfikacji punktowej po trzech turniejach prowadzą Błękitni Wojnowice – 15 pkt, drugie Blancos Wojnowice – 12 pkt, na trzecim miejscu ex aequo Uścięcice i Kozłowo – punktów 10, piąte miejsce Dakowy Mokre – 8 pkt i na miejscu szóstym z dorobkiem 5 punktów – Sielinko.

Opracowała: Dorota Szafrańska OSiR Opalenica