W piątek 22 kwietnia 2016r. na boisku ORLIK w Opalenicy odbył się Turniej Streetball Dziewcząt i Chłopców z Gimnazjów w ramach Wielkopolskiego Turnieju Orlika INEA CUP 2016. Turnieje Streetballa towarzyszą turniejom piłkarskim i są także rozgrywane na Orlikach. W tym roku turniej startuje w nowej odsłonie – głównym sponsorem rozgrywek został popularny operator telekomunikacyjny INEA a patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Celem rozgrywek jest promocja obiektów sportowych wybudowanych w ramach programu rządowo – samorządowego „Moje Boisko – Orlik 2012”. Zwiększenie aktywności dzieci i młodzieży, poprzez organizację zajęć pozalekcyjnych, kształtujących pożądane postawy życiowe. Upowszechnianie sportu i aktywnego stylu życia, przeciwdziałanie patologiom społecznym, kreowanie właściwych postaw uczestnika imprez masowych.

Do turnieju I rundy eliminacyjnej dziewcząt zgłosiły się 4 zespoły: 3 reprezentujące Gimnazjum w Opalenicy oraz zespół z Gimnazjów w Michorzewie. Ostatecznie zespół z Michorzewa nie dojechał dlatego spotkania z tą drużyną potraktowano walkowerem. W kategorii chłopców zgłosiło się 5 zespołów: 3 reprezentujące Gimnazjum w Opalenicy oraz 2 zespoły z Gimnazjum nr 2 w Międzychodzie.  Tutaj także nie dotarł zespół z Międzychodu. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”.

Wyniki rozgrywek dziewcząt:

Opalenica I – Michorzewo 11 : 0

Opalenica II – Opalenica III 8 : 3

Opalenica I – Opalenica II 13 : 5

Michorzewo – Opalenica III 0 : 11

Opalenica I – Opalenica III 12 : 4

Michorzewo – Opalenica II 0 : 11

Kolejność końcowa:

1m Opalenica I – awans

2m Opalenica II – awans

3m Opalenica III

4m Michorzewo.

Wyniki rozgrywek chłopców:

Opalenica I – Opalenica II 8 : 4

Opalenica III – Międzychód I 11 : 0

Międzychód II – Opalenica II 0 : 11

Opalenica III – Opalenica I 1 : 5

Opalenica II – Opalenica III 7 : 5

Międzychód I – Opalenica I 0 : 11

Międzychód II – Opalenica III 0 : 11

Opalenica II – Międzychód I 11 : 0

Opalenica I – Międzychód II 11 : 0

Kolejność końcowa:

1m Opalenica I – awans

2m Opalenica II – awans

3m Opalenica III

4 – 5m Międzychód I

Międzychód II

W trakcie rozgrywek na Orliku mogliśmy gościć  Posła na Sejm RP Jakuba Rutnickiego, który od lat systematycznie wspiera wszelkie przedsięwzięcia sportowe na naszym terenie. Od początku też koordynował program budowy Orlików. Mimo oficjalnego stroju  pan Poseł nie odmówił sobie przyjemności wykonania kilku celnych rzutów do kosza.

Po zakończeniu rozgrywek uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez sponsora. Zawody przeprowadził lokalny animator sportu – Zdzisław Murawski.

Opracowała: Dorota Szafrańska OSiR Opalenica