Przez ostatni tydzień w Opalenicy gościliśmy zawodników i zawodniczki z Europy na Międzynarodowym Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek i Młodzików do lat 14 „Tennis Europe” Opalenica Cup o Puchar Burmistrza Opalenicy. Turniej eliminacyjny odbył się w dniach 8 i 9 maja, natomiast turniej główny 10-14 maja.

W turnieju wzięło udział blisko 100 zawodników i zawodniczek z 13 krajów: Polski, Armenii, Irlandii, Niemiec, Czech, Belgii, Białorusi, Rosji, Litwy, Łotwy, Holandii, Włoch i Luksemburga.

Jak przystało na turniej międzynarodowy nie zabrakło oficjalnego otwarcia turnieju przez Burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca, który przywitał zawodników, trenerów i rodziców i życzył udanej rywalizacji w duchu fair play oraz miłego pobytu w przyjaznej Opalenicy. Podczas otwarcia obecny był również Tomasz Wiktor – dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki oraz Pani Agnieszka Biegaj – Skarbnik Starostwa Powiatowego. W trakcie otwarcia można było podziwiać występy młodzieżowego i dziecięcego zespołu OKEY oraz zespołu muzycznego Teenagers.

Turniej został dofinansowany przez Burmistrza Opalenicy, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Organizatorem turnieju był KS Promień Opalenica – sekcja tenisa ziemnego oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji i Centrum Kultury w Opalenicy.

Podczas bardzo słonecznego tygodnia , w którym rozgrywany był turniej odbyło się dokładnie 111 meczów. Pozwoliło to wyłonić tryumfatorów w grze pojedynczej i w grze podwójnej dziewcząt i chlopców. Turniej singlowy wygrał Martin Krumich z Czech, a wśród dziewcząt najlepsza okazała się Eva Lys z Niemiec. Natomiast w grze podwójnej najlepsi okazali się zawodnicy z Holandii Frank Jonker i Thijmen Loof , a w grze podwójnej dziewcząt Marketa Panackova (Czechy) i Bente Spee (Holandia). Najlepiej z Polaków zaprezentował się Piotr Pawlak, który dotarł do Półfinału imprezy. Największą niespodzianką turnieju okazała się Eva Lys, która rozpoczęła turniej już w eliminacjach i dotarła aż do finału ostatecznie zwyciężają w nim z rozstawioną z numerem 2 Victoryią Konopatskaya z Białorusi. Turniej bardzo dobrze ocenili rodzice i opiekunowie, jak i sami zawodnicy, którzy wyjeżdżając z Opalenicy chwalili gościnność oraz bardzo dobrą organizację turnieju- powiedział dyrektor turnieju Szymon Skrzypczak

Wyniki finałów:

Finał gry pojedynczej dziewcząt:
Eva Lys(Niemcy) – Viktoryia Kanapatskaya(Białoruś) 3/6 6/0 3/1 ret.

Finał gry pojedynczej chłopców:
Martin Krumich (Czechy) – Romain Faucon (Belgia) 6/2 6/4

Finał gry podwójnej dziewcząt:
Marketa Panackova(Czechy) Bente Spee(Holandia) –
Aleksandra Wierzbowska – Viktoryia Kanapatskaya (Białoruś) walkower

Finał gry podwójnej chłopców:
Frank Jonker(Holandia) Thijmen Loof(Holandia)-
Szymon Kielan Mateusz Cisło 6/3 6/3