W piątek, 29 listopada 2019r., po uroczystym pasowaniu pierwszoklasistów na uczniów, w hali opalenickiego OSiR-u odbyły się już po raz XXI Mistrzostwa Gminy Opalenica w wieloboju sprawnościowym, w których startują najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych. Zmagania sportowe są na stałe wpisane w program obchodów Święta Patronów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy – Andrzeja i Władysława Niegolewskich. W tym roku na zaproszenie odpowiedziały reprezentacje 6 szkół z gminy Opalenica, i były to: SP Dakowy Mokre, SP Kopanki, SP Opalenica, SP Rudniki, SP Wojnowice, SP Urbanowo. 12 osobowe reprezentacje szkół zmagały się w ośmiu różnorodnych konkurencjach sprawnościowych, walcząc o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Opalenicy.

Dzieci mogły sprawdzić się w takich konkurencjach jak: sztafeta wahadłowa, skoki przez skakankę, rzut beretem do bramki, slalom z kijem do unihokeja, rzuty woreczkami czy tory przeszkód. Udział dzieci w sportowej rywalizacji przed ogromną publicznością złożoną z rodziców, kolegów i koleżanek, grona pedagogicznego był ogromnym przeżyciem. A niesłabnący doping zachęcał do walki o lepszy wynik.

Jak co roku rywalizacja była zacięta, a emocje nie opuszczały zawodników i kibiców. Zwyciężyła SP Wojnowice, zdobywając łącznie 41 pkt.  Na drugim miejscu podium zalazła się, SP Opalenica z 35 punktami na koncie. Na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Daków Mokrych z dorobkiem 31,5 pkt . Tuż z nią (29,5 pkt) znalazła się Szkoła Podstawowa z Urbanowa, zajmując 4 miejsce. Kolejne była SP z Rudnik – punktów 23,5, na szóstym miejscu sklasyfikowani zostali uczniowie szkoły w Kopankach, zdobywając 15,5 pkt.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy, najlepsza trójka medale. Była również słodka niespodzianka dla wszystkich zawodników.

Nad prawidłowością rywalizacji czuwała komisja złożona z dyrektora SP w Opalenicy Pani Grażyny Szulc, dyrektora OSiR w Opalenicy Krzysztofa Mądrego oraz Pana Grzegorza Skorlińskiego Członka Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Opalenicy.