CZWARTA KOLEJKA OPALENICKIEJ LIGI UNIHOKEJA: POZNAMY PIERWSZE ROZSTRZYGNIĘCIA?

 

12970619_1081079301953250_619594381_o

Już w sobotę w hali Opalenickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się  przedostatnia kolejka ligowych zmagań w unihokeja. Z powodów logistycznych organizatorzy przewidzieli w tym sezonie kolejkę pauzy dla dwóch drużyn z najdalszym dojazdem do Opalenicy. W tym sezonie z tego prawa skorzystali już zawodnicy z Kołaczkowa,  teraz w ich ślady idą zawodnicy FC Kala-Izolacje Toruń. Oznacza to, że w sobotę „Żółci” nie zaprezentują się na parkiecie. Obejrzymy zatem niezwykle interesujące zmagania 4 drużyn, które zagrają „każdy z każdym” 2x 20 minut. Oto jak aktualnie wygląda tabela.

 

 

unihokej 1

W całej OLU każda ekipa rozegra 12 spotkań, rzucając rękawice każdemu rywalowi trzykrotnie. Już ta kolejka może dać kilka ważnych odpowiedzi.

 

Mistrz czy nie mistrz?

unihokej 2

Najbardziej interesujące będzie to, czy tytuł mistrzowski zapewnią sobie gracze Horyzontu Kołaczkowo. Podopieczni Tadeusza Kicińskiego, by już w sobotę otwierać szampana muszą wygrać wszystkie trzy mecze. Zadanie to może być dla nich niezbyt trudne bowiem w dotychczasowych  6 spotkaniach tylko raz schodzili pokonani. Przy komplecie punktów dla Horyzontu teraz,  nawet same porażki w majowej kolejce nie pozwolą nikomu ich wyprzedzić.

 

Powalczą o podium do końca?

 

unihokej 3

Na przeciwnym biegunie znajduje się ekipa Krokodyli Floorball Poznań. „Zieloni” w dotychczas rozegranych 7 spotkaniach tylko raz wygrali.  Jeśli miejsce na podium ma należeć do ekipy ze stolicy wielkopolski, to ostatni dzwonek by zacząć wygrywać. Olbrzymią mobilizacje Krokodyli było widać już w ostatniej kolejce, gdy odnieśli pierwsze zwycięstwo.

 

unihokej 4

Bliźniaczo wygląda sytuacja Flash of Ball Nowy Tomyśl. Dokładnie takim samym bilansem legitymują się obie ekipy. Obie ekipy celują w pozycję zajmowaną obecnie przez gospodarzy. OSiR Spartanie Opalenica dotychczas odbierali bogatym ( zwycięstwo z Kołaczkowem) i oddawał biednym (remis i porażka z Krokodylami  oraz remis z Nowym Tomyślem).  Nadal gospodarze mają jeszcze szanse nawet na zwycięstwo. Najrealniej wygląda jednak bój o drugą lokatę.

 

Każda ekipa ma o co walczyć. Nie zabraknie walki o każdy metr boiska i o każdą piłkę. Nie ma mowy by ktokolwiek odpuścił. Zapowiadają się dobre mecze! Start już o godzinie 11. Zapraszamy serdecznie!