Pierwszy sezon Opalenickiej Ligi Unihokeja za nami. Jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni z organizacji i zaangażowania uczestników. Mamy nadzieję, że podobne odczucia mają zawodnicy oraz kibice.  Zwyciężyła ekipa Horyzontu Kołaczkowo. W finałowej kolejce nie zabrakło emocji. Losy aktualnego układu podium kształtowało się do ostatniego spotkania.

Sobotnim rankiem unihokejowe zmagania towarzyskimi meczami rozpoczęli gimnazjaliści z Opalenicy i Brójec. Jako pierwsze na boisku zaprezentowały się dziewczynki. Tutaj bezapelacyjnie dominowały przyjezdne, które wygrały pewnie 7:1. Warto jednak zaznaczyć, że gra opalenickiej ekipy była lepsza niż w ostatnim meczu tych drużyn. Następnie swoje umiejętności sprawdzili chłopcy tych samych szkół. Mecz toczony w szybkim tempie był bardzo wyrównany co najlepiej odzwierciedla wynik spotkania 2:2.

Już chwilkę po tym spotkaniu pojawili się na rozgrzewce pierwsi bohaterowie zmagań Opalenickiej Ligi Unihokeja. Ciężar gatunkowy pierwszej batali był niezwykły. Stawką meczu pomiędzy FC Kalą-Izolacje Toruń a Horyzontem Kołaczkowo był tytuł Mistrza Opalenickiej Ligi Unihokeja. Tylko zwycięstwo przedłużało szanse Żółtych na końcowy triumf. Podopieczni Tadeusz Kicińskiego nie zamierzali jednak odpuszczać.  Efektem tego zaangażowania były trzy gole autorstwa Eryka Jakubowskiego (dwa) i Piotra Jóźwiaka, ekipa z miasta pierników odpowiedziała tylko golem Amadeusza Fajerabenta.  Po przerwie 2 szybkie gole Przemka Ptaszyńskiego w zasadzie ustawiły mecz. Zawodnik ten dołożył jeszcze imponującą liczbę czterech trafień, a dorobek bramkowy Mistrza Ligi uzupełnił Piotr Jóźwiak. Mistrza Ligi, ponieważ dla Kali trafili tylko Emil Piasecki i Rafał Janowicz.

Drugi ligowy mecz to starcie Krokodyli Floorball Poznań i Flash of Ball Nowy Tomyśl. W poprzednich konfrontacjach każda z ekip wygrała jednokrotnie. Zwiastowało to wyrównane spotkanie. Jako pierwszy piłeczkę do siatki skierował Łukasz Szymankiewicz, zawodnik drużyny z Poznania. Przed przerwą sztuka ta udała się także Tomkowi Patanowi z Tomyśla i „było remiso”.  W drugiej odsłonie za krótką ławkę rezerwowych i dwie indywidualne kary srogo zapłacili zawodnicy Flash of Ball i przegrali 7:1 Na listę strzelców wpisywali się: Błażej Jankowski (dwukrotnie), Andrzej Siminiak, Marcin Bąbelek, Bohuslav Valek i Darek Adamczyk.

W kolejnej ligowej batalii gospodarze OSiR Spartanie Opalenica podjęli Horyzont Kołaczkowo. Mecz był niezwykle wyrównany. Oba zespoły grały bardzo dobrze w defensywie. Prowadzenie po trafieniu Patryka Binasia objęli  miejscowi. Wynik podwyższył Mateusz Król. Optymizm gospodarzy przed przerwą przygasił Przemek Ptaszyński.  Po przerwie mimo odważniejszego ataku zawodników z Kołaczkowa, wynik nie uległ zmianie – choć sytuacji bramkowych z obu stron nie brakowało. Tym samym Spartanie jako jedyni nie przegrali meczu z Kołaczkowem w lidze.

Za półmetkiem spotkań na boisku ponownie zameldowały się drużyny Flash of Ball Nowy Tomyśl i FC Kali-Izolacji Toruń.  W mecz lepiej weszli Fioletowi, strzelając  2 gole za sprawą: Karola Kupsza i Macieja Cichowskiego. W odpowiedzi piłkę w bramce ulokował Adrian Popławski. Druga odsłona to gra tylko Kali, gole zapisali na swoim koncie: Emil Piasecki (dwa), Mateusz Janowicz, Rafał Gurski, Mateusz Gurski, Adrian Popławski i Amadeusz Fajerabent. Końcowy wynik spotkania to 7:2 dla Torunian.

O szansę na podium z Kołaczkowem walczyły Krokodyle z Poznania. Choć faworyt był znany, to ekipa Zielonych pokazała charakter i walczyła jak równy z równym. Popisy strzeleckie rozpoczął Piotr Jóźwiak z Horyzontu. Przed przerwą dołożył on jeszcze jednego gola, a konto bramkowe Horyzontu uzupełnił Filip Woźniak. Dla Zielonych strzelili: Andrzej Siminiak, Błażej Jankowski i Łukasz Szymankiewicz.  W drugiej połowie na prowadzenie wyszły Krokodyle, a na liście strzelców ponownie zameldował się Błażej Jankowski. Później trafił jeszcze Łukasz Szymankiewicz, ale w międzyczasie bramkarza z Poznania pokonali: Piotr Jóźwiak (dwa) i Wiktor Grabowski. Ostateczny stempel na zwycięstwie Kołaczkowa przystawił Eryk Jakubowski. Ostateczne zwycięstwo to 7:5.

Ostatnie spotkanie pierwszej edycji OLU miało odpowiedzieć na pytanie kto zajmie kolejno drugie i trzecie miejsce. Pierwsza połowa długo była wyrównana do stanu 3:3 strzelali Adrian Wawrzyniak i dwukrotnie Kacper Bakiera, zaś dla Kali trafiali: Rafał Janowicz, Emil Piasecki i

Rafał Gurski. Przed przerwą 3 łatwe gole (Rafał Janowicz, Gurski Rafał i Damian Janowicz) zdobyła jeszcze ekipa z Torunia. W drugiej połowie zawodnicy Żółtych grali bardzo mądrze i agresywnie. Efektem jest klasowe zwycięstwo 9:4 i całkowita pewność, że to im należy się druga lokata. Na liste strzelców wpisali się: Adrian Popławski, Mateusz Gurski i Rafał Gurski. Dla miejscowych bramkę zdobył jeszcze Adrian Wawrzyniak.

Po zakończeniu ostatniego spotkania odbyło się wręczenie nagród i zakończenie sezonu ligowego. Z tego miejsca pragniemy podziękować Gminie Opalenica, Powiatowi Nowotomyskiemu, OsiR Opalenica i Powiatowemu Centrum Sportu w Nowym Tomyślu za ufundowanie nagród. Każda drużyna otrzymała puchar, a zwycięzcy dodatkowo przechodni Puchar Miastrzów Opalenickiej Ligi Unihokeja. Z pustymi rękami nie wyszedł żaden z uczestników ligi, każdy otrzymał pamiątkowy medal (miejsca 4-5) lub medal za zajęte miejsce (drużyny z podium). Dodatkowo ekipy otrzymały gadżety przekazane przez UM Opalenica i HiT Transport.  Wręczenia nagród dokonali dyrektor OSiR Opalenica pan Krzysztof Mądry oraz dyrektor Powiatowego Centrum Sportu pan Jakub Skrzypczak.

Ostateczna klasyfikacja:

1. Horyzont Kołaczkowo
  2. FC Kala-Izolacje Toruń
  3. OSiR Spartanie Opalenica
  4. Krokodyle Floorball Poznań
  5. Flash of Ball Nowy Tomyśl

MVP sezonu: Przemek Ptaszynski z Kołaczkowa.

Najlepsza szostka otrzymała koszulki Unihoca ufundowane przez Powiatowe Centrum Sportu:

Bramkarz: Pawel Pucka (Horyzont Kołaczkowo)

Obroncy: Blazej Jankowski (Krokodyle Poznań)

i Michal Ludwiczak (Horyzont Kołaczkowo)

Rozgrywajacy: Adrian Wawrzyniak (OSiR Spartanie Opalenica)

Napastnicy: Eryk Jakubowski (Horyzont Kołaczkowo)

i Karol Kupsz (Flash of Ball Nowy Tomyśl)

Czolowa trojka klasyfikacji kanadyjskiej:

1. Przemek Ptaszynski 46 pkt.
  2. Eryk Jakubowski 26 pkt.
  3. Rafal Gurski (FC Kala-Izolacje Toruń) 24 pkt.

Wyróżnienie otrzymali również zawodnicy drużyn:

– Tomek Patan (Flash of Ball Nowy Tomyśl)

– Piotr Jozwiak ( Horyzont Kołaczkowo)

– Rafal Janowicz (FC Kala-Izolacje Toruń)

– Antek Szczesniak ( Krokodyle Poznań)

– Kacper Komin (OSiR Spartanie Opalenica)

Podziękowania skłądamy także pod adresem obsługi stolika: Joannie Prugar i Natalii Bakiery, fotografa Magdaleny Garcon oraz sędziego Mateusza Jarysza. Miłym akcentem było podziękowanie uczestników skierowane w kierunku organizatorów, gdzie prym wiedli zawodnicy Krokodyli Floorball Poznań.

Po zakończeniu drużyny udały się do Ośrodka w Porażynie, gdzie przy ognisku świętowały zakończenie pierwszego sezonu Opalenickiej Ligi Unihokeja.