W niedzielne popołudnie, 28 maja wszyscy miłośnicy jazdy na rowerze mieli okazję uczestniczyć w rodzinnym rajdzie rowerowym organizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy.
Imprezy tego rodzaju w naszym mieście od lat cieszą popularnością. Toteż organizacja takich eventów cieszy zarówno uczestników jak i organizatorów.
W tym roku na starcie pojawiło się prawie osiemdziesięciu chętnych. Wśród nich znaleźli się zarówno najmłodsi cykliści, jak i nieco starsze osoby lubiące rowerowe eskapady. Trasa jaką musieli pokonać liczyła około 20 km.
Wszyscy uczestnicy rajdu musieli podążać przy pomocy wcześniej przygotowanej przez organizatora mapki wykonując przy tym różnego rodzaju zadania: od łamigłówek matematycznych, rozpoznawaniu zapachów w słoikach, po układanie herbu Opalenicy z darów lasu.
Na mecie, która znajdowała się w Porażynie uczestnicy mogli zweryfikować poprawność odpowiedzi oraz odpocząć, poczęstować się plackiem drożdżowym czy kiełbaską z ogniska. Dodatkowo każda z drużyn otrzymała pakiet drobnych upominków ufundowanych przez Dział Promocji UM Opalenica oraz medale od OSIRu Opalenica.
Wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę oraz aktywnie spędzony czas serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne rowerowe wycieczki.
Serdeczne podziękowania składamy również Pani Sołtys Porażyna-Marzenie Drąg, za udostępnienie miejsca wypoczynku.

FOTORELACJA