W sobotni poranek 10 grudnia 2022 przylegająca do Pałacu w Porażynie polana stała się centrum dowodzenia dla Opalenickiego Klubu Biegacza, a to za sprawą inauguracji Zimowego GP w biegach na 5 km Powiatu Nowotomyskiego.
Mimo chłodu panującego na dworze, wokół wyczuwalna była tylko gorąca atmosfera, a to za sprawą nastroju biegaczy, rozpalonego ogniska i mikołajkowej oprawy. Punktualnie od godz. 9:00 po słowach organizatorów, prezesa OKB – Huberta Kukawy, burmistrza Opalenicy – Tomasza Szulca oraz dyrektora PCS w Nowym Tomyślu – Jakuba Skrzypczaka, zawodnicy wspólnie zainaugurowali GP. Blisko stu biegaczy wspólnie rozpoczęło zmagania cyklu, przemierzając leśne ścieżki porażyńskiego lasu. Skrupulatnie przygotowana trasa z precyzyjnymi oznaczeniami ułatwiła pokonanie 5km dystansu, który również zabezpieczała Ochotnicza Straż Pożarna z Urbanowa. Po niespełna osiemnastu minutach pierwszy na mecie wstawił się Mateusz Ceglarek z czasem 18.13, tuż za nim uplasował się Tomasz Końka 18.21, a jako trzeci Rafał Grabski 18.22. Kilka minut za nimi na metę wbiegały panie, jako pierwsza Maria Wesoła 21.22, Honorata Janowicz 21.33 i Urszula Woźniak 21.40. Gratulacje dla zwycięzców, jak również dla każdego kto wstawił się rano na linii startu, aby wspólnie podjąć wyzwanie. Przekraczając linię mety każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. Rozpalone ognisko dawało możliwość ogrzania, oraz klimatycznie zapraszało do wypicia ciepłego napoju oraz skosztowania drożdżówki.
Szczególne podziękowania należą się: Nadleśnictwu Grodzisk Wlkp. za udostępnienie miejsca na organizację biegu. Ochotniczej Straży Pożarnej w Urbanowie za zabezpieczanie trasy biegu. Wsparcie w organizacji zawodów współorganizatorom: Urząd Miasta i Gminy Opalenica, Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu, OSiR Opalenica, a także patronom honorowym: Burmistrzowi Opalenicy Tomaszowi Szulcowi oraz Staroście Nowotomyskiemu Andrzejowi Wilkońskiemu. Uwiecznili te wyjątkowe chwile: Marcin Chróst oraz Dominika Kapałka.
Jak podkreśla prezes Opalenickiego Klubu, doskonale przygotowane zawody to zasługa wielu osób. Członkowie klubu z dużym entuzjazmem oferują zawsze swoją pomoc w organizacji i przygotowywaniu wszelkich imprez. Poświęcony czas, płynące wsparcie jest nieocenione. Mając obok „pozytywnie zakręconych ludzi” można przenosić góry. Nigdy nie zawodzą, zawsze wychodzą naprzeciw wyzwaniom. Dzielą pomiędzy siebie prace tak, aby wszystko działało jak w zegarku. BRAWO FIOLETOWI.
Serdecznie również dziękujemy wszystkim biegaczom, którzy wspólnie z nami spędzili ten sobotni poranek w porażyńskim lesie, a także ich rodzinom, że stwarzają im możliwości do udziału w zawodach.

red. Anna Kornosz, Opalenicki Klub Biegacza.

FOTORELACJA