Komunikat z Turnieju Halowej Piłki Nożnej
Drużyn Wiejskich
Grand Prix Gminy Opalenica
Niedziela, 3 stycznia 2016r.
W niedzielę, 3 stycznia 2016 roku odbył się trzeci, z pięciu zaplanowanych turniejów halowej piłki nożnej drużyn wiejskich z cyklu Grand Prix Gminy Opalenica – Turniej Noworoczny. Po świąteczno – noworocznych biesiadach, do rozgrywek przystąpiło 7 zespołów. Po meczach eliminacyjnych w grupach systemem „każdy z każdym”, do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły. Ostatecznie po zaciętym ale jednostronnym finale reprezentacja Uścięcic pokonała „Błękitnych” Wojnowice – triumfatorów dwóch poprzednich turniejów. Tytuł i medal Najlepszego Strzelca powędrował do zawodnika zwycięskiej drużyny – Przemysława Wiśniewskiego, który zdobył 10 bramek.
Udział wzięły:
Grupa A:
1. Wojnowice Blanco
2. Uścięcice
3. Sielinko
4. Rudniki
Grupa B:
5. Wojnowice Błękitni
6. Porażyn Dworzec
7. Kozłowo
Wyniki poszczególnych spotkań:
Wojnowice Blanco – Uścięcice 0 : 4
Sielinko – Rudniki 2 : 4
Wojnowice Błękitni – Porażyn Dworzec 16 : 1
Wojnowice Blanco – Sielinko 5 : 2
Uścięcice – Rudniki 3 : 0
Wojnowice Błękitni – Kozłowo 3 : 2
Wojnowice Blanco – Rudniki 1 : 2
Uścięcice – Sielinko 3 : 1
Porażyn Dworzec – Kozłowo 2 : 10
Zespoły z trzecich miejsc w grupach rozegrały mecz o 5 miejsce. Mecz pomiędzy Wojnowicami Blanco a Porażynem Dworcem zakończył się wynikiem 9 : 1 dla Wojnowic. W pierwszym półfinale Uścięcice pokonały Kozłowo 9 : 2, w drugim półfinale Rudniki uległy „Błękitnym” Wojnowice 1 : 3. Przegrane zespoły Kozłowa i Rudnik rozegrały mecz o trzecią lokatę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4 : 2 dla Kozłowa. Natomiast w finale niespodzianka, niepokonane dotąd Wojnowice „Błękitni” ulegli wysoko zespołowi Uścięcic 1 : 9.
Ostateczna klasyfikacja turnieju noworocznego:
1m Uścięcice,
2m Wojnowice „Błękitni”,
3m Kozłowo,
4m Rudniki,
5m Wojnowice Blanco,
6m Porażyn Dworzec,
7m Sielinko.
Po trzech turniejach nadal liderem w klasyfikacji Grand Prix są Wojnowice „Błękitni” – 23 pkt., tuż za nimi na drugim miejscu Uścięcice punktów 19, dalej Kozłowo z dorobkiem 15 pkt. Na dalszych miejscach Rudniki – 8 pkt., Wojnowice Blanco – 7 pkt, Sielinko – 5 pkt i Porażyn Dworzec – 3 pkt.

Opracowała: Dorota Szafrańska OSiR Opalenica