W sobotę 4 maja 2024 roku w Porażynie odbył się już szósty rajd nordic-walking słuchaczy i słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Opalenicy zorganizowanym wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Opalenicy. 

W wydarzeniu udział wzięło ponad 30 uczestników. Studentom z Opalenicy towarzyszyli studenci Uniwersytetu III Wieku z Miedzichowa, dodając energii i entuzjazmu do wydarzenia. 

Po krótkiej rozgrzewce poprowadzonej przez Panią Paulinę Kaczmarek, seniorzy wyruszyli w drogę, gotowi na pokonanie około 5 kilometrowej trasy. 

Na trasie studenci mogli zachwycać się promieniami wiosennego słońca i otaczającą ich piękną przyrodą. 

Po pokonaniu trasy wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gorącą kawą, herbatą i słodkim poczęstunkiem. Nie zabrakło również kiełbaski z ogniska, która dodatkowo umiliła czas spędzony wśród przyjaciół i natury.

Przy pięknej pogodzie, przy dźwiękach muzyki i promieniach słońca, wszyscy uczestnicy mieli czas na odpoczynek. 

Aktywność, kondycja i entuzjazm seniorów stanowiły inspirację nie tylko dla młodych ludzi, ale dla każdego, kto pragnie czerpać radość i energię ze zdrowego trybu życia. 

Wiosenny Rajd Nordic Walking to nie tylko okazja do aktywności fizycznej, ale także do tworzenia więzi społecznych i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 

Fotorelacja