W nocy z piątku na sobotę 22. Kwietnia w hali opalenickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowano Nocny Turniej Siatkówki o Puchar Burmistrza Opalenicy. Zawody siatkarskie dla amatorów w naszym mieście cieszą sporą popularnością o czym świadczy fakt, iż po raz kolejny w turnieju wystartował komplet ośmiu drużyn. W zawodach zagrały: Projekt HighBall, Cichy Team, Wętyl, Grupa Piątkowa, 4,5,6!, Polley Bolls Drezdenko, Ola Team oraz Cichociemni.

Po krótkim powitaniu wszystkich uczestników i oficjalnym otwarciu turnieju, około godziny 20:15  rozpoczęły się pierwsze spotkania. Osiem drużyn podzielono na dwie grupy, gdzie grały one w systemie każdym z każdym.  Dwie najlepsze ekipy awansowały do fazy półfinałowej, a drużyny z dalszych miejsc grały o miejsca V-VIII. Wszystkie spotkania się do dwóch zwycięskich setów do 25 pkt. z tie-breakiem do 15.

W pierwszej fazie turnieju wszystkie drużyny zażarcie walczyły o każdy punkt by awansować do najlepszej czwórki. Skutkowało to długimi pojedynkami. Tą część turnieju zakończyliśmy dopiero o godzinie 2:00. Z kompletami zwycięstw w półfinałach zameldowały się ekipy Cichociemnych oraz Drezdenka. Jak się później okazało Te drużyny spotkały się również w finałowym meczu turnieju. Ostatecznie zwycięstwo odniosła poznańska drużyna Cichociemnych.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki oraz drobne upominki ufundowane przez Urząd Miasta. Wyróżniono także najlepszych zawodników z wszystkich zespołów. MVP Turnieju został wybrany rozgrywających ekipy Cichociemnych Bartosz Owcarz- Gratulujemy.

Klasyfikacja końcowa:

I m. CICHOCIEMNI

II m. Polley Bolls Drezdenko

III m. Projekt Hihg Ball

IV m. Cichy Team

V m. 4,5,6 !

VI m. Grupa Piątkowa

VII m. Wętyl

VIII m. OLA Team

FOTOGALERIA