Na trzecim miejscu zakończyły rywalizację dziewczęta z Zespołu Szkół w Opalenicy w rozegranym w opalenickiej hali OSiR Finale Rejonu Poznań Teren Zachód w Koszykówce. Poza Opaleniczankami w turnieju udział wzięły: LO Międzychód, ZSP Grodzisk Wlkp. oraz ZS nr 2 w Swarzędzu. W pierwszym meczu półfinałowym ZS Opalenica zmierzył się z LO Międzychód. Mecz długi czas toczył się na wyrównanym poziomie niestety w końcówce rywalki uzyskały kilkupunktową przewagę i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33 do 21 dla Międzychodu. Porażka sprawiła, że dziewczęta z Opalenicy straciły szansę walki o pierwsze miejsce. W drugim półfinale ZS nr 2 w Swarzędzu zdecydowanie pokonał ZSP Grodzisk Wlkp. 47 : 23. Przegrane zespoły spotkały się w meczu o 3 miejsce. Dosłownie rzutem na taśmę dziewczęta z ZS w Opalenicy zdobyły decydującego kosza i wygrały jednym punktem. Mecz zakończył się wynikiem 16 : 15 dla Opalenicy. W finale ZS nr 2 Swarzędz zdecydowanie pokonał LO w Międzychodzie 33 : 20.
Klasyfikacja końcowa finału:
1m ZS nr 2 Swarzędz,
2m LO Międzychód,
3m ZS Opalenica,
4m ZSP Grodzisk Wlkp.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsza trójka puchary. Dla przypomnienia przed rokiem dziewczęta z Zespołu Szkół w Opalenicy również znalazły się na trzecim miejscy finałowych rozgrywek rejonowych.
Zespół Szkół w Opalenicy reprezentowały: Marianna Duda, Katarzyna Sawoch, Zuzanna Misiorna, Jagoda Sateja, Ewa Prządka, Marcjanna Bakalarek, Barbara Lusina, Klaudia Kurek, Marta Kościukiewicz, Anna Lemańska.
Opracowała: Dorota Szafrańska OSiR Opalenica

P1170411