W piątek 28 lutego 2014 roku dziewczęta z Zespołu Szkół w Opalenicy walczyły o awans do ścisłego finału województwa wielkopolskiego w koszykówkę. W rozgrywanym w hali opalenickiego OSiR-u półfinale przyszło im się zmierzyć z zespołami z Ostrowa Wielkopolskiego – II LO, Rawicza – I LO oraz faworytkami z XX LO z Poznania. Turniej toczył się systemem „każdy z każdym”, 4 x 6 minut. Do pierwszego spotkania uczennice Zespołu Szkół z Opalenicy przystąpiły skupione i zdeterminowane. Niestety po pierwszej w miarę wyrównanej kwarcie w kolejnych przeciwnik narzucił szybkie tempo gry a przy tym dobra skuteczność rzutowa sprawiły, że mecz zakończył się wynikiem 52 do 18 dla Poznania. Zaraz po meczu z koleżankami z Poznania Opaleniczanki przystąpiły do walki z Ostrowem Wlkp. Niestety porażka i trudy poprzedniego spotkania sprawiły, że uczennice z II LO w Ostrowie wygrały spotkanie zdecydowanie 24 do 8. Tylko ostatni pojedynek z Rawiczem był spotkaniem wyrównanym. Losy meczu ważyły się dosłownie do ostatnich sekund co oddaje wynik spotkania 31 do 30 dla Opalenicy. W końcowej klasyfikacji dziewczęta zajęły 3 miejsce. Pierwsze miejsce zajęło bezapelacyjnie XX LO z Poznania, drugie miejsce II LO z Ostrowa Wlkp. a czwarte I LO z Rawicza. Awans do Finału Wielkopolski uzyskały tylko dwa pierwsze zespoły.
Na zakończenie zawodów drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Opalenicy. Nagrodę i wyróżnienie dla Najlepszej Zawodniczki z opalenickiego zespołu otrzymała Armanda Bilewska. Wspomnieć należy również, że w zespole Poznania grają trzy byłe zawodniczki MKS-u Opalenica a mianowicie: Joanna Murawska, Ewelina Ziółkowska oraz MVP Turnieju Kinga Banach.
Zespół Szkół w Opalenicy reprezentowały: Armanda Bilewska, Amanda Drzymała, Anna Kucharska, Anna Ratajczak, Marianna Duda, Zuzanna Misiorna, Jagoda Sateja, Katarzyna Sawoch, Kinga Opończewska, Ewa Prządka.