W dniach 28 – 30 marca 2014r. zawodniczki MKS Opalenica uczestniczyły w Rawiczu w IV Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt o „Puchar Wiosny”. W turnieju udział brało 6 zespołów. Obok naszych koszykarek wystąpiły zespoły z MKS „Osa” Zgorzelec, INEA AZS Poznań, UKS „Olimpijczyk” Drawsko Pomorskie, UKS „Dwójka” Ziębice oraz gospodarz UKS „Olimp” Rawicz.
Turniej odbywał się w hali LO w Rawiczu. System rozgrywek „każdy z każdym”. Nasz zespół pierwszy mecz rozegrał w piątek z faworytkami AZS Poznań. Do przerwy było bardzo dobrze. Prowadziliśmy 32 : 20. Jednak po przerwie gra się trochę załamała. Jednak w końcówce meczu nasze zawodniczki się zmobilizowały i dużo nie brakowało do wygranej. Dwa niecelne rzuty z gry spowodowały, że na parę sekund przed końcową syreną przegrywaliśmy 2 pkt. Jeszcze na koniec meczu mieliśmy dwa rzuty osobiste aby zremisować. Niestety tylko jeden rzut wpadł do kosza. Walka jednak był do końca i dziewczyny pokazały charakter. Najskuteczniejsza była Jagoda Wujec – „Gumiś” – 13 pkt i 13 zbiórek.
W sobotę mieliśmy do rozegrania trzy mecze. Rano zmierzyliśmy się z mocnym zespołem z Drawska Pomorskiego, liderem rozgrywek w zachodniopomorskim. Na początku znów uzyskaliśmy przewagę. Przerwa kolejny raz wpłynęła na brak koncentracji i wynik oscylował w okolicy remisu, raz na korzyść jednej i drugiej drużyny.
Mocne nerwy i przygotowanie fizyczne oraz zespołowa gra pozwoliły nam odnieść zwycięstwo 56 : 49. Duble – duble odnotowała Sylwia Brzóska 11 zbiórek, 10 pkt,  najskuteczniejsza była Paulina Kaczmarek 21 pkt. Następny mecz był z „Dwójką” Ziębice. Przeciwnik był trochę słabszy dlatego też dużo grały dziewczyny z ławki. I tutaj popisła się Ola Duda, która zdobyła 14 pkt, najwięcej z całego zespołu a wynik 54 : 11.
Popołudniu czekał nas mecz z gospodarzem „Olimpijczykiem” Rawicz. Spotkanie miało dwie odsłony. Pierwsza – do przerwy prowadziliśmy tylko 32 : 20. Widać było zmęczenie u dziewczyn. Trochę mocnych argumentów w przerwie poskutkowało lepszą grą w drugiej części, którą dzięki zaangażowaniu wszystkich wygraliśmy 56 : 6!!! W tym meczu najskuteczniejsza była Paulina Kaczmarek  „Pikuś” – 35pkt.
W niedzielę rozegraliśmy ostatni mecz turnieju, który decydował o zajęciu II miejsca. Niestety jednopunktowa porażka z AZS Poznań pozbawiła nas szans na zwycięstwo w turnieju. Ale mecz z MKS „Osa” Zgorzelec bezwzględnie trzeba było wygrać aby zająć drugą lokatę. Pełna koncentracja od pierwszej do ostatniej minuty, agresywna obrona, gra zespołowa i indywidualne wyszkolenie spowodowało, że już do przerwy prowadziliśmy ponad 20 pkt. Druga część meczu bez zmian. Doskonała obrona, sporo przechwytów, asysta za asystą zdecydowały o wysokiej wygranej nad czołowym zespołem z województwa dolnośląskiego w stosunku 75 : 31. W meczu na wyróżnienie zasłużył cały zespół. Nie było słabych punktów. Przy dopingu rodziców, którzy przyjechali wspierać swoje córki, zespół pokazał dobry kunszt koszykówki.
Po meczu odbyło się zakończenie turnieju, wręczenie pucharów i wyróżnień indywidualnych. Najlepszą zawodniczką z MKS-u została Jagoda Wujec a zawodniczką, która zrobiła największy postęp została Alicja Sarbak. Gratulacje dla wszystkich dziewcząt a były to: nr 4 – Alicja Sarbak, nr 5 – Paulina Kaczmarek (Pikuś), nr 6 – Old Duda (Koń), nr 8 – Marika Gielnik, nr 9 – Jagoda Wujec (Gumiś), nr 10 – Wiktoria Nowak (Wiksa), nr 11 – Zosia Stopierzyńska (Stopa), nr 12 – Sylwia Brzóska (Brzoza), nr 13 – Wiktoria Bereszyńska, nr 14 – Ola Kornosz (Mariolka), nr 15 – Rozalia Duda (Rozi), nr 16 – Zuzia Kotecka (Kot), nr 21 Martyna Baranek.
I jeszcze podziękowania  dla rodziców za doping i transport po turnieju oraz dla Dominiki asystentki i Pani Beaty za opiekę medyczną.
Po turnieju  w Rawiczu, gdzie dziewczyny spisały się rewelacyjnie w środę 2 kwietnia  zawodniczki stanęły do walki w Finale Rejonu Poznań Teren Zachód w Koszykówce. Stawką rozgrywek był awans do Półfinału Województwa Wielkopolskiego. Po obiecującej grze w weekend apetyty były ogromne, wszyscy liczyli na zwycięstwo.  Oprócz  Szkoły Podstawowej z Opalenicy, w zawodach zagrały: SP nr 1 Grodzisk Wlkp., SP Kaźmierz, SP 2 Rogoźno, SP Sieraków, SP 4 Swarzędz. Opaleniczanki w wyniku losowania trafiły do grupy B razem z Grodziskiem i Swarzędzem. W pierwszym meczu zdeklasowały koleżanki z Grodziska Wlkp. 78 do 15. Trochę bardziej wymagającym przeciwnikiem były dziewczyny ze Swarzędza ale tutaj także dziewczęta z Opalenicy odniosły wysokie zwycięstwo 51 : 12. Zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie uczennice z Opalenicy w półfinale trafiły na drugi zespół grupy A – SP Sieraków.  W mecz rozgrywanym na centralnym boisku od początku zaznaczyła się wyraźna przewaga gospodarza, dlatego zagrały też dziewczyny z ławki. Mecz zakończył się wynikiem 61 : 22. Teraz pozostała już tylko walka o pierwsze miejsce. Przeciwnik doskonale znany – Szkoła Podstawowa nr 2 z Rogoźna. Dziewczyny nie raz spotykały się w rozgrywkach ligowych. Niestety mecz od początku nie układał się dobrze. Dwie pierwsze próby rzutu do kosza nie powiodły się, zaczęły się nerwy, chaos na boisku, kolejne niecelne rzuty. Nie pomagały: doping rodziców zgromadzonych na trybunach oraz krzyki trenera. Były momenty w spotkaniu, że udawało się dogonić przeciwnika na dwa, cztery punkty ale nie udało się w całym meczu wyjść na prowadzenie. Mecz zakończył się wygraną „Dwójki” Rogoźno 36 do 27.  Finałowy mecz był okazją, aby odegrać się za poprzedni rok, gdzie również przegraliśmy z Rogoźnem. Ale nie udało się.
Jedyną zawodniczką z Opalenicy wyróżnioną podczas Finału Rejonu została Paulina Kaczmarek, która zdobyła 65 pkt i tytuł „Najlepszego Strzelca”. Przed dziewczynami teraz zmagania ligowe, które potrwają do końca maja. Życzymy im powodzenia i samych celnych rzutów.