W niedzielę, 12 marca 2017 roku rozegrany został Turniej Finałowy kończący II edycję Grand Prix Gminy Opalenica w Halowej Piłce Nożnej dla drużyn wiejskich. W całym cyklu udział wzięło 6 drużyn reprezentujących 5 sołectw: Wojnowice (Błękitni i Blancos), Uścięcice, Kozłowo, Dakowy Mokre oraz Sielinko. Zespoły rozegrały 4 turnieje eliminacyjne, podczas których odbyło się 38 gier i padło 276 bramek. Celem imprezy jest zachęcenie mieszkańców środowisk wiejskich do aktywnego i systematycznego wypoczynku, popularyzacja mody na czynną regenerację organizmu oraz wyłonienie najlepszej drużyny w piłce nożnej.

Do ścisłego finału awansowały 4 najlepsze drużyny i były to: Błękitni i Blancos Wojnowice, Uścięcice oraz Kozłowo. Losy niedzielnego finału z trybun śledzili zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki oraz Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc. Swoje sołectwa do walki zachęcali i dopingowali sołtysi.

W pierwszym półfinale derby Wojnowice, Błękitni rozgromili Blancos 11 do 1. Drugi półfinał pomiędzy Uścięcicami a Kozłowem bardziej wyrównany zakończył się wynikiem 10 do 9 dla Kozłowa. W meczu o III miejsce spotkały się zespoły przegrane z półfinałów: Blancos Wojnowice i Uścięcice. Ostateczny wynik spotkania 6 do 2 dla Blancos. We finale zagrały sołectwa Błękitni Wojnowice oraz Kozłowo. Zacięty i emocjonujący mecz zakończył się zwycięstwem Błękitnych 11 do 5.  W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce dla Błękitnych Wojnowice, drugie miejsce dla Kozłowa. Podium uzupełnili Blancos Wojnowice a miejsce czwarte dla Uścięcic.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe, okazałe puchary oraz dyplomy, ufundowane przez Burmistrza Opalenicy.  Tytuł „Najlepszego Strzelca” całego cyklu wraz z trofeum  powędrował do Michała Sikorskiego z Błękitnych, który zdobył 47 bramek (36 w eliminacjach i 11 w samym turnieju finałowym).

Poseł Jakub Rutnicki ufundował dla wszystkich drużyn nagrody rzeczowe w  postaci piłek.

W zwycięskim zespole Błękitni Wojnowice zagrali: Przemysław Klaczyk, Patryk Klaczyk, Marcin Nowak, Michał Sikorski, Jacek Lisoń, Maciej Surdyk, Bartosz Suchorski, Maciej Adamczak, Patryk Ratajczak, Tomasz Jaroch, Arkadiusz Żminkowski.

Opracowała: Dorota Szafrańska OSiR Opalenica