W piątek 14 kwietnia 2023 roku w hali OSiR w opalenicy odbyły się Finał Województwa Wielkopolskiego w Koszykówce Dziewcząt Licealiada. W turnieju udział wzięły reprezentacje czterech szkół: Zespół Szkół w Opalenica, III Liceum Ogólnokształcące w Lesznie, I Liceum Ogólnokształcące  w Gnieźnie i Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Pile. Najpierw rozegrano dwa spotkania półfinałowe, następnie przegrani z półfinałów zagrali o trzecie miejsce, a zwycięzcy o miejsce pierwsze. Mecze rozgrywano systemem 4×7 minut. Zawody sędziowali Pan Robert Dura i Pan Michał Podolski.

I Półfinał:
I LO Gniezno – III LO Leszno  54:16

II Półfinał:
ZS Opalenica – LO MS Piła    35:53

Mecz o III miejsce:
ZS Opalenica – III LO Leszno  52:38

Mecz o I miejsce:
I LO Gniezno – LO MS Piła    56:31

Klasyfikacja końcowa:
1m – Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie.
2m – Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Pile
3m – Zespół Szkół w Opalenicy
4m – III Liceum Ogólnokształcące w Lesznie.

3 miejsce w takich zawodach to ogromny sukces dla Opalenickich licealistek, ponieważ cały turniej rozegrały w składzie 6 osobowym.
ZS w Opalenicy reprezentowały: Bartczak Agnieszka, Batura Antonina, Grablewska Zuzanna, Sobańska Zuzanna, Borecka Maria i Duda Rozalia.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i grawertony, które wręczyła zastępca dyrektora Zespół Szkół w Opalenicy pani Ewa Adamczak. Uczestnicy turnieju mieli zapewniony ciepły posiłek oraz napoje.

fotorelacja