10. lipca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy zorganizował Turniej Siatkówki Plażowej. Zawody odbyły się na powstałym w ubiegłym roku boisku znajdującym się przy ul. Zamkowej, a do turnieju przystąpiło osiem par zawodników.

Siatkówka plażowa w naszej okolicy nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem, dlatego cieszy fakt, iż znalazło się kilkunastu miłośników tej dyscypliny chętnych aktywnie spędzić niedzielne przedpołudnie. Punktualnie o godzinie 10:00 wszyscy stawili się już na placu gry i czekali na rozpoczęcie pierwszych spotkań. Zawody rozegrano w „systemie brazylijskim”, a jedno spotkanie toczyło się do dwóch setów do 15 pkt.

Zawody zakończyły się, krótko przed godziną 15:00, a najlepszą drużyna  okazała się para Olecha Maciej i Michał Musiał. Zwycięstwo w turnieju nie przyszło im jednak tak łatwo. Najpierw meczu półfinałowym zwyciężyli dopiero po tie-braku z parą Poprawa Dawid i Dura Robert, a w finale po równie zaciętym pojedynku pokonali Adrianów- Wawrzyniaka i Bąka. Czwartą lokatę po porażce w meczu o brąz zajęły Guzik Aleksandra oraz Skuza Daria.

Na zakończenie turnieju najlepsze cztery pary otrzymały drobne upominki oraz medale. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, gratulujemy zwycięzcom oraz oczywiście zapraszamy na kolejne sportowe turnieje do Opalenicy.