Kapryśna aura krzyżuje plany!!!!
6 maja 2023, sobota, całodzienny deszcz i zaplanowany od wielu miesięcy V Majowy Rajd Nordic Walking.
Plany zostały zmienione, zamiast marszu z kijkami po leśnych szlakach w Porażynie, sportowa rekreacja odbyła się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opalenicy.
V Majowy Rajd Nordic Walking dla studentów Opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, organizowany przez OSiR, przybrał inny charakter. Dzięki kreatywności p. Roberta Dura, zastępcy dyrektora sportowej placówki, bezpośredniego organizatora spotkania, hala wypełniła się muzyką, ćwiczeniami fizycznymi, grami i zabawami sportowymi.
Do 50 osobowej grupy miejscowych uczestników dołączyła 20 osobowa grupa Pań z Gminy Duszniki, która zaprezentowała pod kierunkiem instruktorki p. Aleksandry Werner,swój układ ćwiczeń w stylu aerobiku.

Mam nadzieję, że zadzierzgnięte nici przyjaźni będą sprzyjać dalszym kontaktom. W imieniu społeczności Opalenickiego UTW dziękuję dyr. Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztofowi Mądremu za zorganizowanie V majowego sportowo – rekreacyjnego spotkania. Zastępcy dyrektora, Robertowi Dura dziękuję za bezpośrednią organizację , za atrakcyjne przeprowadzenie sportowej rekreacji . Dziękuję Paniom z OSiR-u: Dorocie Szafrańskiej oraz Annie Wita za przygotowanie poczęstunku. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe zapinki z napisem „V Majowy Rajd Nordic Walking Opalenickiego UTW. Organizator OSiR. Porażyn 2023.” i tak odznaczeni zasiedliśmy do smaczej kawy i dobrego placka drożdżowego oraz pysznych domowych pączków i rogalików przywiezionych przez Panie z Dusznik.
Ze strony uniwersyteckiej rajdem w całości zajęła się Kol. Elżbieta Polaszek, za co serdecznie dziękuję. Kapryśna aura pokrzyżowała plany, ale uczestnicy niecodziennej imprezy wracali do domów z usmiechem na ustach.

 

fotorelacja