Korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych, wiosennym zabiegom pielęgnacyjnym poddana został płyta boiska piłkarskiego na Stadionie Miejskim w Opalenicy. Zabiegi obejmowały: wertykulację, aerację i piaskowanie. Boisko z naturalnej murawy, które ma już  ponad 60 lat, jest w doskonałym stanie. Poza profesjonalnymi zabiegami  przeprowadzanymi co roku na wiosnę, boisko przez cały rok jest systematycznie, nawożone, koszone, podlewane, dokonywane są dosiewki trawy.

Przypomnijmy w 2012 roku reprezentacja Portugalii przeprowadziła tutaj cykl treningów pokazowych dla publiczności podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej a w roku 2014 rozgrywane były spotkania Mistrzostw Europy w Rugby. W roku 2013 boisko administrowane przez opalenicki OSiR otrzymało tytuł „Boiska na medal” w  ogólnopolskim programie promocji dobrych praktyk w zakresie pielęgnacji i efektywnego użytkowania boisk sportowych.

W zeszłym roku na boisku swoje mecze rozgrywała piłkarska ekstraklasa z klubami takimi jak: Ruch Chorzów, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Miedź Legnica oraz zespoły zagraniczne, które  rozgrywały mecze towarzyskie i kontrolne podczas obozów przygotowawczych np. Hapoel Beer Szewa, ACE Berlin, Rotherham United, Hapoel Tel Awiw.

Tegoroczne zabiegi regeneracyjne przeprowadziła firma GaRden z Wronek.