Już po raz szesnasty Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy oraz Grodziska Hala Sportowa byli organizatorami  Mistrzostw Wielkopolski Nauczycieli Reprezentacji Powiatów w Piłkę Siatkową o Puchar Posła Jakuba Rutnickiego. W tym roku po raz pierwszy wszystkie mecze rozegrano jednego dnia w hali OSiR w Opalenicy. Ta impreza cieszy się niesłabnącą popularnością wśród zawodników  z terenu całej Wielkopolski i jest doskonałą okazją do integracji i konsolidacji środowiska nauczycielskiego. Większość zespołów ma na koncie udział w co najmniej kilku edycjach mistrzostw. Stąd znajomych twarzy nie brakowało a  okazją do wymiany myśli „o sporcie i nie tylko” było spotkanie integracyjne po zakończeniu mistrzostw zorganizowane na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opalenicy.

W tegorocznych rozgrywkach udział wzięły reprezentacje nauczycieli z 7 powiatów. Zespoły zostały  podzielone na dwie grupy, mecze w grupach toczyły się systemem „każdy z każdym”, rozegrano 15 spotkań.

Emocje trwały od pierwszego gwizdka sędziów a  poziom siatkarskich umiejętności i forma prezentowana na boisku była godna podziwu. Ale  Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli w Siatkówkę to nie tylko rywalizacja i walka o wynik sportowy to przede wszystkim przyjemność czerpana z gry w siatkówkę, integracja zawodników oraz dobra zabawa na boisku i poza nim.

Na oficjalnym otwarciu zawodów w nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, którzy od lat patronują i wspierają nasze Mistrzostwa w osobach: Posła Jakuba Ritnickiego, Wiceprezesa SZS „Wielkopolska” w Poznaniu – Pana Edwarda Strzemińskiego, Dyrektor Grodziskiej Hali Sportowej – Grzegorz Sterczak, oraz Zastępcy Dyrektora OSiR – Pana Emila Mleczaka.

 

  1. OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW:

 

Zagrały Powiaty:

  1. Grodzisk Wlkp.
  2. Konin
  3. Poznań
  4. Nowy Tomyśl
  5. Leszno
  6. Szamotuły
  7. Śrem

 

  Grupa I

 

Konin – Śrem                                     2 : 1

Nowy Tomyśl – Poznań                     0 : 2

Konin – Nowy Tomyśl                       2 : 1

Śrem – Poznań                                               0 : 2

Konin – Poznań                                   0 : 2

Śrem – Nowy Tomyśl                        1 :  2

Grupa II

 

Szamotuły – Grodzisk Wlkp.             2 : 1

Leszno – Grodzisk Wlkp.                  2 : 0

Szamotuły – Leszno                           1 : 2

 

Mecz o V/VII miejsce:

 

Śrem – Grodzisk Wlkp.                      2 : 0

Grodzisk Wlkp. – Nowy Tomyśl       2 : 0 WO

 

Półfinał:

 

Konin – Leszno                                   2 : 1

Poznań – Szamotuły                           2 : 0

 

Mecz o III miejsce:

 

Leszno – Szamotuły                           1 : 2

 

Mecz o I miejsce:

 

Konin – Poznań                                  0 : 2

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

 

1m  Poznań

2m Konin

3m Szamotuły

4m Leszno

5m Śrem

6m Grodzisk Wlkp.

7m Nowy Tomyśl

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały puchary, dyplomy, najlepsza trójka medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez: Posła Jakuba Rutnickiego, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, Starostwo Powiatowe w  Grodzisku Wlkp., SZS „Wielkopolska” w Poznaniu oraz Burmistrza Opalenicy. Przyznano także wyróżnienia indywidualne: najstarszym zawodnikiem Mistrzostw był: Wojciech Szubert (Śrem) roczniki 1965, najmłodszą zaś zawodniczką okazała się Joanna Nitek (Szamotuły) rocznik 1995. Uroczystej dekoracji zawodników dokonali: Wicestarosta Powiatu Grodziskiego – Sławomir Górny, Zastępca Burmistrza Opalenicy – Paweł Jakubowski, Dyrektor OSiR w Opalenicy – Krzysztof Mądry, Zastępca Dyrektora OSiR w Opalenicy – Emil Mleczak. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za sportową atmosferę, walkę fair play i miłą zabawę. I cóż, do zobaczenia za rok!

 

 

  1. ORGANIZATORZY

Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp.,

Burmistrz Opalenicy

– OSiR Opalenica,

– Grodziska Hala Sportowa

 

  1. PATRONAT HONOROWY:

 

– Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki,

– Prezes SZS „Wielkopolska” w Poznaniu,

– Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp.,

– Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu.