XVII Mistrzostwa Gminy Opalenica

w Wieloboju Sprawnościowym Klas I – III
Opalenica, 30 listopada 2015r.
W poniedziałek, 30 listopada 2015r., po uroczystym pasowaniu pierwszoklasistów na uczniów, w hali opalenickiego OSiR-u odbył się już po raz XVII wielobój sprawnościowy, w którym startuję najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych. Zmagania sportowe są na stałe wpisane w program obchodów Święta Patronów Szkoły Podstawowej w Opalenicy – Andrzeja i Władysława Niegolewskich. W tym roku na zaproszenie odpowiedziały reprezentacje 6 szkół z gminy Opalenica, i były to: SP Dakowy Mokre, SP Opalenica, SP Porażyn, SP Rudniki, SP Wojnowice, SP Urbanowo. 12 osobowe reprezentacje szkół zmagały się w ośmiu różnorodnych konkurencjach sprawnościowych i walczyły o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Opalenicy.
Dzieci mogły sprawdzić się w takich konkurencjach jak: sztafeta wahadłowa, skoki przez skakankę, rzut beretem do bramki, slalom z kijem do unihokeja, rzuty woreczkami czy tory przeszkód. Udział dzieci w sportowej rywalizacji przed ogromną publicznością złożoną z rodziców, kolegów i koleżanek, grona pedagogicznego był ogromnym przeżyciem. A niesłabnący doping zachęcał do rywalizacji i walki o lepszy wynik.
Jak co roku rywalizacja była zacięta, ale od początku opalenicka podstawówka prezentowała doskonałe przygotowanie. Była najlepsza we wszystkich ośmiu konkurencjach Zdobyła maksymalną liczbę 56 pkt. Na drugim miejscu podium zalazła się, podobnie jak przed rokiem szkoła z Porażyna z 32 punktami na koncie. Na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Dakowych Mokrych z dorobkiem 26 pkt . Tylko o jeden punkt mniej (25) zdobyła Szkoła Podstawowa z Wojnowice, zajmując 4 miejsce. Kolejne były Rudniki – punktów 21 i na szóstym miejscu sklasyfikowani zostali uczniowie szkoły z Urbanowa, zdobywając 16 pkt.
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy, najlepsza trójka medale. Był też słodki, świąteczny akcent w postaci czekoladek dla wszystkich zawodników i opiekunów, ufundowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy.
Nad prawidłowością rywalizacji czuwała komisja złożona z dyrektora SP w Opalenicy Pana Emila Mleczaka, dyrektora OSiR w Opalenicy Krzysztofa Mądrego oraz Pani Lucyny Dyderskiej z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Opalenicy.
Szkołę Podstawową w Opalenicy reprezentowali: Bartosz Szemis, Michał Kaźmierczak, Wiktoria Garczarek, Julia Kitta, Adrian Laskowski, Adrian Dziamski, Zofia Ławniczak, Weronika Rzeźnik, Olaf Troszczyński, Paweł Marchewka, Antonina Dyderska, Katarzyna Jankowska. Dzieci trenowały z paniami: Katarzyną Ciechańską oraz Mirosławą Dembiną.

Opracowała: Dorota Szafrańska, OSiR Opalenica