W niedzielę 20 grudnia młode koszykarki z MKS Opalenica miały pracowity dzień. Kadetki od rana udały się do Rawicza na mecz ligowy z Olimpem Rawicz. Dojazd busem chyba osłabił siły opalenickiej drużyny, bo początek meczu był bardzo ciężki. Pierwszą kwartę przegrały 13 : 15, wykazując się fatalną skutecznością. W drugiej części obraz gry dużo się nie zmienił ale do szatni zawodniczki MKS schodziły prowadząc 33 : 28. Ostre słowa trenera w szatni chyba odniosły oczekiwany skutek. Przebudzone trzecią kwartę Opaleniczanki już wygrały 27 : 15. A ostatnią odsłonę 30 : 13. Cały mecz zakończył się wynikiem 90 : 56 dla dziewcząt z MKS. Na dorobek punktowy złożyły się osiągnięcia zawodniczek: 27 pkt Paulina Kaczmarek, 19 pkt Marika Gielnik, 16 pkt Jagoda Wujec, 10 pkt Sylwia Brzóska, 8 pkt Aleksandra Duda, 5 pkt Martyna Baranek, 3 pkt Zuza Kotecka, 2 pkt Aleksandra Kornosz. Gratulacje dla dziewcząt z życzeniami świątecznymi i noworocznymi. W styczniu już nowe boje ligowe.
Z kolei najmłodsze adeptki koszykówki z MKS-em od godziny 15.00 w hali OSiR w Opalenicy toczyły boje w Świątecznym Turnieju Mini Koszykówki. Przy licznie zgromadzonej publiczności trzy zespoły: gospodarze z Opalenicy, z Nowego Tomyśla i z Poznania walczyły o każdą piłkę na całym parkiecie. Mecze były bardzo wyrównane i zacięte. Wśród kibiców wzbudzały dużo emocji przez blisko 5 godzin trwania turnieju.
W pierwszym meczu MKS Opalenica zmierzył się z drużyną Dream Team Nowy Tomyśl. Już tradycyjnie pierwsze minuty należały do gości z Nowego Tomyśla. Gospodynie raczyły brakiem skuteczności. Do przerwy wynik był 15 : 32 dla zespołu z Nowego Tomyśla. Druga część meczu zmieniła wynik diametralnie. Na minutę przed końcem meczu dziewczęta z Opalenicy wyszły na prowadzenie 37 : 35. Jednak w ostatniej akcji błąd kroków i strata piłki zakończyła się zdobyciem punktów dla Nowego Tomyśla i przegraną Opalenicy 37 : 39. Był żal za straconą szansą na wygraną ale nie za przegranym jeszcze turniejem.
W drugim pojedynku dziewczęta z Nowego Tomyśla od początku meczu przegrywały paroma punktami. Co prawda do przerwy prowadziły 10 : 7 ale w drugiej połowie Poznanianki zdecydowanie skuteczniejsze, wygrały 26 : 20. W tym momencie pojawiła się szansa na wygraną całego turnieju przez dziewczęta z MKS-u. Wystarczyło wygrać w ostatnim meczu turnieju z Poznaniem co najmniej 5 punktami.
Od początku meczu Opaleniczanki nieznacznie prowadziły 1- 2 punktami. Ale to za mało było do odniesienia końcowego sukcesu. Przed ostatnią kwartą wynik brzmiał 20 : 19 dla MKS. Pełna mobilizacja, olbrzymie zaangażowanie i poprawa skuteczności całej drużyny w ostatnich 3 minutach spowodowały, że Opaleniczanki ostatnią kwartę wygrały 18 : 5 i cały mecz 38 : 24, zajmując tym samym I miejsce w Świątecznym Turnieju Mini Koszykówki. Drugie miejsce zajął zespół z Nowego Tomyśla a trzecia lokata przypadła MUKS-owi z Poznania. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe. Były też wyróżnienia indywidualne. Rozalia Duda została Najlepszą Zawodniczką drużyny MKS Opalenica a Tosia Batura MVP Turnieju. W zwycięskim zespole MKS Opalenica wystąpiły również: kapitan drużyny – Aniela Fertig, Sara Białkowska, Daria Szajek, Emilia Latuszek, Monika Mroczek, Amelia Michalak, Klaudia Zimna, Zuza Biegańska, Ewelina Stachowiak, Otylia Fertig, Olga Andrzejewska i Martyna Nowaczyk.
Po zakończeniu turnieju rodzice, którzy dopingowali swoje pociechy przygotowali dla całej drużyny spotkanie opłatkowe, gdzie przy wspólnym stole ze słodyczami i owocami zespół mógł podzielić się opłatkiem oraz wrażeniami z turnieju. Ostatnim punktem spotkania były prezenty dla dziewcząt. Już późnym wieczorem wszyscy, rodzice, dzieci i trener życząc sobie wszystkiego najlepszego okazji Świąt i Nowego Roku udali się do domów na zasłużony odpoczynek.