W środę oraz czwartek 2,3 marca na hali opalenickiego Ośrodka Sportu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Futsalu. Startowały w nich reprezentacje Szkół Podstawowych z naszego regionu.

Pierwszego dnia rywalizowali uczniowie klas IV-VI. Do turnieju przystąpiło pięć drużyn: SP 1 Nowy Tomyśl, SP3 Nowy Tomyśl, SP Opalenica, SP Zbąszyń oraz SP Wąsowo.

Najlepiej poradzili sobie zawodnicy z Opalenicy, którzy z dorobkiem 3 zwycięstw i 1 remisu zajęli pierwsze miejsce, czym zapewnili sobie awans dalszej rundy zawodów. Drugą lokatę wywalczył zespół SP 3 z Nowego Tomyśla, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy ze Zbąszynia.

FOTOGALERIA

W czwartek w szranki stanęli starsi uczniowie z klas VII-VIII. O Mistrzostwo walczyły drużyny szkół z Wojnowic, Nowego Tomyśla oraz Zbąszynia. Podobnie jak w dniu poprzednim w zmaganiach najlepiej wypadli zawodnicy gospodarzy. Drużyna SP Wojnowice pewnie zwyciężyła we wszystkich spotkaniach strzelając aż 26 bramek nie tracąc przy tym żadnej. Drugą lokatę zajęli uczniowie SP 3 z Tomyśla. Za nimi uplasowali się zbąszynianie oraz chłopcy z SP 1 w Nowym Tomyślu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.