W sobotę 5. marca na hali opalenickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się wyjątkowy Turniej Siatkówki. Wyjątkowy, ponieważ był to jubileuszowy XX Turniej Siatkówki organizowany przez lokalnych miłośników tej dyscypliny- Grupę Piątkową. Sama Grupa istnieje już ponad trzydzieści lat i choć jej uczestnicy nieustannie się zmieniają, zamiłowanie do sportu wciąż pozostaje.

Wróćmy do zawodów. Przed sportową rywalizacją odbyło się oficjalne powitanie uczestników i zaproszonych gości. Każda z drużyn otrzymała z rąk dyrektora Ośrodka Sportu- Krzysztofa Mądrego pamiątkową piłkę meczową. Piłki z okazji jubileuszu turnieju ufundował burmistrz Opalenicy- Tomasz Szulc, za co oczywiście ślemy ogromne podziękowania.

W turnieju wystartowało osiem zespołów: Cichociemni, Acapulco Stallion, Bez Odbioru, Hakuna Matata, Wrocław Squad, Polley Bolls Drezdenko, Cichy Team i Grupa Piątkowa. Uczestnicy reprezentowali nie tylko okoliczne miejscowości, lecz również odległe miasta takie jak Poznań, Wrocław, Zielona Góra czy Drezdenko. Tak wysokiego poziomu siatkarskich emocji i poziomu gry opalenicka hala jeszcze nie widziała. Każda z drużyn walczyła zaciekle o punkt by móc awansować do wielkiego finału. Pierwsza faza zakończyła się dopiero po  prawie 5 h zmagań. W najlepszej czwórce znalazły drużyny Cichociemnych, Drezdenka, Cichy Team oraz z Wrocławia. W drugiej części passe zwycięstw podtrzymała drużyna Cichociemnych, która bez straty seta została tegorocznym tryumfatorem zawodów. Drugie miejsce podobnie jak w ubiegłym roku wywalczyła drezdeńska ekipa- Polley Bolls. Trzecia lokata przypadła drużynie z Wrocławia.

Na podsumowaniu turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki oraz drobne upominki związane z Gminą Opalenica. Wyróżniono również najlepszych zawodników poszczególnych zespołów oraz najbardziej wartościowego zawodnika. Został nim atakujących poznańskiej ekipy Cichociemnych- Daniel Iwański.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za sportową rywalizację i aktywnie spędzoną sobotę. Ogromne podziękowanie ślemy również do Gminy Opalenica z burmistrzem- Tomaszem Szulcem na czele.

Klasyfikacja końcowa:

I m. CICHOCIEMNI

II m. POLLEY BOLLS DREZDENKO

III m. WROCŁAW SQUAD

IV m. Cichy Team

V m. Acapulco Stallion

VI m. Hakuna Matata

VII m. Bez Odbioru

VIII m. Grupa Piątkowa

FOTOGALERIA