Komunikat
z Mistrzostw Powiatu Nowotomyskiego
w Halowej Piłce Nożnej
Szkół Ponadgimanzjalnych
Opalenica, 16 listopada 2015r.

W poniedziałek, 16 listopada 2015r. w hali OSiR w Opalenicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Halowej Piłce Nożnej. O popularności gry w piłkę, niech świadczy fakt, że do rozgrywek zgłosiły się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu. Stawką był awans do rozgrywek rejonowych.
Reprezentacje w wyniku losowaniu podzielono na dwie grupy, mecze w grupach toczyły się systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.
Wyniki rozgrywek:
Grupa A
1. ZS Opalenica
2. ZS nr 2 Zbąszyń
3. ZS nr 1 Zbąszyń
4. ZS nr 2 Nowy Tomyśl
ZS Opalenica – ZS 2 Zbąszyń 1 : 0
ZS 1 Zbąszyń – ZS 2 Nowy Tomyśl 0 : 1
ZS 2 Zbąszyń – ZS 1 Zbąszyń 0 : 2
ZS 2 Nowy Tomyśl – ZS Opalenica 0 : 1
ZS 2 Zbąszyń – ZS 2 Nowy Tomyśl 0 : 3
ZS Opalenica – ZS 1 Zbąszyń 4 : 1
Grupa B
5. ZSR CKU Trzcianka
6. ZSOiP Nowy Tomyśl
7. ZSZiL Nowy Tomyśl
ZSR CKU Trzcianka – ZSOiP Nowy Tomyśl 2 : 0
ZSOiP Nowy Tomyśl – ZSZiL Nowy Tomyśl 0 : 2
ZSZiL Nowy Tomyśl – ZSR CKU Trzcianka 0 : 2
Pierwszy półfinał pomiędzy reprezentacją Opalenicy a ZSZiL Nowy Tomyśl w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1 : 1. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. ZSZiL Nowy Tomyśl wygrał pojedynek stosunkiem 5 : 4. W drugim meczu półfinałowym ZS nr 2 z Nowego Tomyśla pokonał reprezentacje ZSR CKU w Trzciance 1 : 0. Przegrani z półfinałów: ZS Opalenica i ZSR CKU Trzcianka spotkali się w meczu o III miejsce. Opaleniczanie pokonali kolegów z Trzcianki 2 : 0. Po bezbramkowym remisie w meczu o pierwsze miejsce o zwycięstwie znów zadecydowały rzuty karne. Więcej szczęścia w loterii rzutów karnych mieli uczniowie z ZS nr 2 w Nowym Tomyślu, pokonali swoich kolegów z ZSZiL w Nowym Tomyślu 3 : 2.
Klasyfikacja końcowa:
1m ZS nr 2 Nowy Tomyśl,
2m ZSZiL Nowy Tomyśl,
3m ZS Opalenica,
4m ZSR CKU Trzcianka,
5-7m ZSOiP Nowy Tomyśl,
ZS 1 Zbąszyń,
ZS 2 Zbąszyń
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsza trójka medale oraz okazałe puchary, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu.
Opracowała: Dorota Szafrańska OSiR Opalenica