Komunikat
z XVII Turnieju Siatkówki
z okazji Dnia Edukacji Narodowej
o Puchar Prezesa ZNP w Opalenicy oraz Burmistrza Opalenicy
Opalenica, 18 października 2015r.
W niedzielę, 18 października 2015 roku w hali OSiR w Opalenicy odbył się XVII Turniej Siatkówki organizowany co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej o Puchar Prezesa Oddziału ZNP w Opalenicy oraz Burmistrza Opalenicy. Celem turnieju jest popularyzacja gry w siatkówkę, konsolidacja środowiska nauczycieli, uczczenie na sportowo „Dnia Nauczyciela”. W rozgrywkach udział wzięło 5 zespołów: Nauczyciele z Opalenicy, ZSR CKU Trzcianka, Zespół Szkół w Opalenicy, Nowy Tomyśl oraz opalenicka Grupa Piątkowa. Turniej toczył się systemem „każdy z każdym”, równolegle na dwóch boiskach. Organizatorami turnieju byli: Burmistrz Opalenicy, Zarząd ZNP w Opalenicy, OSiR Opalenica oraz MKS Opalenica.
Wyniki spotkań:
ZSR CKU Trzcianka – ZS Opalenica 2: 0
Nowy Tomyśl – Grupa Piątkowa 0 : 2
Nauczyciele Opalenica – ZS Opalenica 2 : 0
Nowy Tomyśl – ZSR CKU Trzcianka 0 : 2
Grupa Piątkowa – Nauczyciele Opalenica 2 : 0
ZS Opalenica – Nowy Tomyśl 1 : 2
Grupa Piątkowa – ZSR CKU Trzcianka 2 : 0
Nauczyciele Opalenica – Nowy Tomyśl 0 : 2
ZS Opalenica – Grupa Piątkowa 0 : 2
ZSR CKU Trzcianka – Nauczyciele Opalenica 2 : 0
Triumfatorzy zeszłorocznych rozgrywek Grupa Piątkowa w tym roku również nie dali szans rywalom. Wygrali wszystkie spotkania 2 : 0. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Trzcianka a trzecie miejsce wywalczyli goście z Nowego Tomyśla. Poza podium znalazły się kolejno drużyny: Nauczyciele z Opalenicy oraz Zespół Szkół w Opalenicy.
Zwycięski zespół Grupa Piątkowa wystąpił w składzie: Łukasz Szafrański, Daria Skuza, Mateusz Łysiak, Bartosz Skotarek, Jacek Plewka, Roman Gmerek, Mateusz Jakubowski. Wszystkie zespoły otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczył Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc.
Opracowała: Dorota Szafrańska OSiR Opalenica