W sobotnie popołudnie na hali opalenickiego Ośrodka Sportu odbył się coroczny Turniej Siatkówki organizowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wystartowało w nim pięć drużyn: For Fun Team, N.T.G.T., Dream Team, Absolwenci ZS Opalenica oraz Grupa Piątkowa.

Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 14:00. Po krótkim otwarciu drużyny przystąpiły do rywalizacji. Turniej odbył się w systemie „każdy z każdym”, grając do dwóch zwycięskich setów do 25 pkt i tie-breakiem do 15. Zmagania zaingerował pojedynek gospodarzy- Grupy Piątkowej, z ekipą z Nowego Tomyśla- N.T.G.T. Po zaciętym i wyrównanym boju w tie-breaku zwyciężyli goście. Jak się później okazało był to mecz o pierwsze miejsce. Chłopacy z Tomyśla w kolejnych swoich pojedynkach odnosili zwycięstwa kończąc zawody na pierwszej lokacie. Od wygranej turniej zaczęli także zawodnicy z Poznania- For Fun Team. Z dorobkiem dwóch zwycięstw i dwóch porażek zajęli 3 miejsce. Ekipa Absolwentów z jednym zwycięstwem uplasowała się tuż za podium.

Po ponad 5 h gry poznaliśmy klasyfikację końcową. Wówczas  odbyło się podsumowanie i wręczenie pucharów dla wszystkich drużyn. Zawodnicy mogli zregenerować siły w kawiarence, gdzie na uczestników czekała gorąca kiełbasa i herbatka.

Wszystkim startującym dziękujemy za udział w turnieju. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne sportowe turnieje do Opalenicy.

 

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce N.T.G.T.

2 miejsce Grupa Piątkowa

3 miejsce For Fun Team

4 miejsce Absolwenci ZS Opalenica

5 miejsce Dream Team Szamotuły

 

Zdjęcia z turnieju