Burmistrz Opalenicy podczas otwarcia zawodów

23 października na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opalenicy odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli Reprezentacji Powiatów w Piłce Siatkowej. Drużyny walczyły o puchar ufundowany przez posła na Sejm RP Pana Jakuba Rutnickiego, który zawody objął również swoim patronatem.

Reprezentacja Powiatu nowotomyskiego

Turniej rozpoczął się od krótkich wystąpień zaproszonych gości: Posła Jakuba Rutnickiego, starosty nowotomyskiego A

ndrzeja Wilkońskiego, wicestarosty grodziskiego Sławomira Górnego ,burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca oraz dyrektorów Ośrodków Sportu w Opalenicy oraz Grodzisku Wielkopolskim Krzysztofa Mądrego i Grzegorza Sterczaka. Po otwarciu turnieju oraz symbolicznym odbiciu kilku piłek przez oficjeli rozpoczęła się sportowa część zawodów. Do zmagań przystąpiło 6 drużyn reprezentujących kolejno powiaty: śremski, kościański, koniński, szamotulski, grodziski oraz nowotomyski. Przed zawodnikami stało nie lada zadanie albowiem musieli oni rozegrać jednego dnia pięć spotkań- grano w systemie „każdy z każdym”. Tym samym mogliśmy łącznie obejrzeć aż 15 pojedynków. Inauguracyjne mecze rozegrały między sobą drużyny przyjezdne. W nich Śrem zwyciężył 2:1 z Kościanem, a Konin pokonał Szamotuły 2:0. W drugiej kolejce naprzeciwko siebie stanęli gospodarze- powiat nowotomyski oraz grodziski. W tym pojedynku górą byli Ci pierwsi. Nowotomyślanie tego dnia spisywali się bardzo dobrze. Wygrywając kolejno po 2:0 z drużynami z Kościana, Śremu oraz Szamotuł. W ostatnim pojedynku na ich drodze stanęła drużyna z powiatu konińskiego, która podobnie jak gospodarze miała komplet zwycięstw. Drużynie z naszego powiatu starczyło sił tylko na walkę w pierwszym secie, w którym ulegli na przewagi. W drugim pewnie wygrała już drużyna z Konina ostatecznie kwalifikując się na pierwszym miejscu.

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały upominki oraz nagrody, a także pamiątkowy puchar. Zawodnicy trzech najlepszych zespołów odebrali również medale. Uroczystego wręczenia dokonał prezes Szkolnego Związku Sportowego Zbigniew Urbańczyk, dyrektor OSiRu Grzegorz Sterczak oraz Dorota Kaczmarek z Rady Powiatu.

Podsumowanie Turnieju

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce POWIAT KONIŃSKI

2 miejsce POWIAT NOWOTOMYSKI

3 miejsce POWIAT ŚREMSKI

4 miejsce POWIAT KOŚCIAŃSKI

5 miejsce POWIAT GRODZISKI

6 miejsce POWIAT SZAMOTULSKI

FOTORELACJA