Za nami świąteczny sportowy weekend pełen emocji, rywalizacji i dobrej zabawy. Wszystko za sprawą turniejów jakie odbyły się na Hali OSiR w sobotę oraz niedzielę.

Najpierw 18. grudnia OSiR Opalenica zorganizował Świąteczny Turniej Piłki Nożnej. Już od godziny 9:00 mogliśmy oglądać pierwsze  piłkarskie pojedynki. W zawodach wystartowało 7 drużyn z okolicznych miejscowości; Nowego Tomyśla czy Grodziska Wlkp., oraz naszej gminy. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, gdzie grano w systemie każdy z każdym. Dwie najlepsze ekipy z każdej z nich awansowały do półfinałów. Tym sposobem po prawie 4 h zmagań poznaliśmy klasyfikację końcową Świątecznego Turnieju. Najlepszą ekipą została drużyna z Grodziska Wlkp. -DECO Team. Miejsce II wywalczyła drużyna Wczorajszych, a trzecią lokatę Emeryci i Celebryci.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki. Wybrano także najlepszego zawodnika oraz bramkarza zawodów. MVP został Oskar Kluj z Deco Team. Wśród bramkarzy królował Przemek Klaczyk z ekipy Wczorajszych. Zwycięzcą gratulujemy, a wszystkich zapraszamy na kolejne sportowe turnieje do Opalenicy.

ZDJĘCIA

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce DECO TEAM

II miejsce Wczorajsi

III miejsce Emeryci i Celebryci

IV miejsce Rykwa FC

V miejsce Śnieżynki

VI miejsce Przyjaciele

VII miejsce Sąsiedzi

 

 

Następnego dnia na halę zawitali siatkarze by powalczyć w Świątecznym Turnieju Siatkówki Grupy Piątkowej. W zawodach podobnie jak dzień wcześniej wystartowało 7 drużyn.

Zespoły podzielono na dwie grupy. W grupie A zagrały: Grupa Piątkowa, Szerszenie Kościan, Force in US Volleyball Stęszew oraz The Best of The Weakest. W drugiej zmierzyły się zespoły: Plażowiczów, Smerfów oraz OlaTeam.

Zanim drużyny rozpoczęły rywalizację nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju. Dokonał tego gość specjalny- poseł Jakub Rutnicki, który zasponsorował również dla zwycięskiej drużyny piłkę meczową. Pan Jakub regularnie wspiera wszelkie działania sportowe w naszym regionie za co serdecznie dziękujemy.

W pierwszej fazie turnieju wszystkie drużyny walczyły o jak najlepszy rezultat. Dopiero po 3 h zmagań poznaliśmy pary półfinałowe. W pierwszym w szranki stanęły drużyny Grupy Piątkowej oraz OlaTeam z Szamotuł. Po wyrównanym pojedynku, ku uciesze miejscowych zwyciężyli gospodarze. W drugim meczu dopiero tie-break wyłonił finalistę, a było nim drużyna Plażowiczów. Finał również przyniósł sporo emocji. Grupa Piątkowa po pierwszym przegranym secie wstała z kolan i doprowadziła do remisu. Na zwycięstwo w tie-breaku zabrakło jednak sił i z zajęcia I miejsca cieszyli się przyjezdni. W meczu o III lokatę pewnie zwyciężyła drużyna ze Stęszewa.

Na zakończenie wyróżniono najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn oraz wybrano MVP turnieju, którym został Mateusz Skrzypiński.

Za udział serdecznie dziękujemy i oczywiście zapraszamy ponownie do Opalenicy.

Klasyfikacja końcowa/ Najlepszy zawodnik drużyny:

I miejsce Plażowicze – Łukasz Pińczuk

II miejsce Grupa Piątkowa- Adam Wasiak

III miejsce  Force in US Volleyball Stęszew– Julka Czajka

IV miejsce OlaTeam- Aleksander Dziamski

V miejsce Szerszenie Kościan- Hubert Biller

VI miejsce Smerfy – Miłosz Kiciński

VII miejsce The Best of The Weakest- Amelia Tomczak

 

MVP- Mateusz Skrzypiński.

 

ZDJĘCIA