🏃🦵💪💜🤩🏆👨‍👩‍👧‍👦🏃‍♀️☀️🔥🚴‍♀️🚵‍♂️
5 września 2021 w niedzielny poranek polana przy Pałacu w Porażynie tętniła życiem, zapełniła się sympatykami biegowego szaleństwa, a to za sprawą III KLONOWEGO CHARYTATYWNEGO CROSS DUATHLON organizowanego przez Opalenicki Klub Biegacza. 🤩🤩🤩
Wyczekiwana przez zawodników cały rok sportowo-charytatywna impreza na szczęście odbyła się i nic jej nie zakłóciło. Sportowcy połączyli przyjemne z pożytecznym. Zbierali pieniądze na leczenie małej Zosi, ale również rywalizowali na biegowych i rowerowych trasach.
Zawodnicy po dopełnieniu formalności w biurze zawodów i zabezpieczeniu sprzętu, a także wysłuchanie kilku wiadomości organizacyjnych punktualnie wystartowali o godz.10.00 na biegową trasę o dystansie 6 km, po której do walki wkroczyły rowery na 13kilometrowej trasie leśnymi ścieżkami. Zmagania uczestników kończyła 3kilometrowa pętla. W duathlonie możliwość startu mieli indywidualni zawodnicy obu płci pokonując każdy etap samodzielnie, a także sztafety mieszane, kobiece i męskie, dzielące się biegiem i rowerem odpowiednio na zawodnika.
Rywalizacja odbywała się na doskonale przygotowanych trasach, na których nad bezpieczeństwem zawodników czuwali strażacy z OSP Opalenica. Piękna i słoneczna pogoda w tym dniu dopisała i sprzyjała biesiadowaniu, bo taką możliwość stworzył klub przygotowując stoisko gastronomiczne, z możliwością upieczenia kiełbasek nad ogniskiem. Dla małych kibiców przygotowano strefę animacji. Dużym zainteresowaniem cieszył się punt umożliwiający poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez Emilia Szurkowska (medical service).
Sportowców do boju zagrzewał doping i entuzjazm kibiców, którzy licznie zgromadzili się na leśnej polanie. Oczekiwanie na zawodników umilała wszystkim zgromadzonym płynąca z głośników energiczna muzyka.
Zawodnicy z dużym zaangażowaniem podeszli do startu, analizując poszczególne czasy uczestników nie sposób wątpić w ich serce do walki i ogromne zamiłowanie do tego rodzaju aktywności. Na każdego sportowca na linii mety czekał pamiątkowy medal i słowa uznania od kibiców. Miejsca na podium zajęli następująco: start indywidualny mężczyzn 1 miejsce Marcin Intek,2 miejsce Artur Piaskowski, 3 miejsce Tomasz Ziemek; start indywidualny kobiet: 1 miejsc Iwona Maciąg, 2 miejsce Anna Andrzejczak, 3 miejsce Magdalena Końka; sztafeta mieszana: 1 miejsce Team BeroTu Mix, 2 miejsce Łabędzie, 3 miejsce Team Berotu2; sztafeta męska: 1 miejsce Drobal Team, 2 miejsce Karol&Mateusz, 3 miejsce C++; sztafeta kobieca: 1 miejsce Team Berotu Girls, 2 miejsce Klonowe Lwice, 3 miejsce K2. Nazwy drużyn nie są przypadkowe, wyobraźnia zawodników nie zawiodła. W uroczystym przekazaniu statuetek i dekoracji na podium uczestniczyli: burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc , vice starosta nowotomyski Marcin Brambor oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp Dariusz Szulc.
III KLONOWY CHARYTATYWNY CROSS DUATHLON nie odbyłby się gdyby nie wsparcie partnerów: Nadleśnictwo Grodzisk Lasy Państwowe; Pałac w Porażynie, Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy, UM Opalenica, Powiat Nowotomyski za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Pomocą służył także Tomek Kurek udostępniając rusztowania do przygotowania strefy rowerowej, prywatnie członek OKB i znakomity biegacz. Zbiórkę pieniędzy wsparło także Przedszkole nr 2 w Opalenicy, do którego od niedawna uczeszcza Zosia. Podziękowania także dla Marcin Chróst za wykonywanie pamiątkowych zdjęć.
Dzięki zaangażowaniu wszystkich podczas Duathlonu na leczenie @Zosi Peikow udało się zebrać kwotę 5405zł. Cała suma zostanie przekazana na ręce jej rodziców.
Członkowie OKB serdecznie dziękują wszystkim, którzy tego dnia dołożyli starań w organizowaniu duathlonu, uczestnikom i ich rodzinom, kibicom za poświęcony czas.
Zapraszamy wszystkich za rok na koleją edycję. Zachęcamy do trenowania i wdrażania nowych zawodników do udziału. 🚴‍♀️🚵‍♂️🏃‍♀️🔥🤩🏃‍♂️
( Tekst Opalenicki Klub Biegacza )