W mniony weekend dwie reprezentacje MKSu Opalenica walczyły na rozgrywanych w Ostrowie Mazowieckim Mistrzostwach Polski w Koszykówce 3X3.

Drużyna w składzie : Wiktoria Haegenbarth, Zuzanna Bręk, Woźna Iga, Zuzanna Sobańska oraz Lilia Maciejewska, w kategorii U15 wywalczyły złoto w finale pokonując drużynę ISWJ Wisła 18:16. Poniżej przedstawiamy drogę Naszych Złotych dziewczyn po mistrzostwo:

FAZA GRUPOWA:

MKS – MUKS BYDGOSZCZ 20:7

MKS – ISWJ WISŁA 10:16

MKS – MUKS WIDZEW Łódź 14:6

MKS – ENEA AZS AJP II Gorzów 14:7

ĆWIERĆFINAŁ:

MKS – UKS TRÓJKA Żyrardów 13:4

PÓŁFINAŁ:

MKS – ENEA AZS AJP I Gorzów 20:5

FINAŁ:

MKS – ISWJ Wisła 18:16

Ich starsze koleżanki z drużyny również osiągnęły nie lada sukces, plasując się na czwartym miejscu mistrzostw w kategorii U17. MKS reprezentowały:

Bartczak Agnieszka, Fertig Aniela, Kaminiarz Laura i Fabian Julia. Do składu zaliczały się także Batura Antonina i Borecka Maria. Oto wyniki spotkań dziewczyn:

FAZA GRUPOWA

MKS – MUKS Bydgoszcz 21:12

MKS – MKS MOS Wrocław 8:21

MKS – RMKS Rybnik 15:12

MKS – SPZ WJM I LO Rzeszów 20:7

ĆWIERĆFINAŁ:

MKS – KU AZS UMCS Lublin 21:12

PÓŁFINAŁ:

MKS – SPORTOWA POLITECHNIKA Gdańska 11:21

MECZ O 3MSC:

MKS – RMKS Rybnik 14:20

Na turnieju obecna była trenerka kadry Polski 3×3 U17- Agnieszka Szott – Hejmej, z którą za dwa tygodnie nasza kapitan Agnieszka Bartczak, jedzie do Wiednia reprezentować nasz kraj.

Wszystkim zawodniczkom oraz trenerowi- Krzysztofowi Mądręmu, składamy ogromne gratulacje.

Podziękowania również należą się państwu Woźnym i Maciejewskim – rodzicom Igi i Lilii. Za pomoc, doping, wiarę i wsparcie w całym turnieju.